Filmy z Korei Południowej nie są zbyt dobrze znane w Polsce. Jeśli już trafi do nas jakaś produkcja z tego kraju, to zwykle mija kilka lat od premiery. A szkoda, bo czasami koreańskie filmy są całkiem ciekawe (czasami…). Przykładem może być film The Battleship Island.

Jak łatwo domyśleć się po nazwie, film związany jest z wyspą Hashima u wybrzeży Japonii. (więcej o wyspie Hashima możecie przeczytać w tekście Hashima – niesamowita opuszczona wyspa). Film opowiada historię buntu Koreańczyków, zmuszonych do pracy w kopalni na wyspie podczas II wojny światowej.

Premiera filmu zaplanowana jest na ten rok. W rolach głównych występują Hwang Jung-min, So Ji-sub i Song Joong-ki.

Nie wiadomo czy film trafi do Polski – znając życie, jest to mało prawdopodobne ze względu na dosyć specyficzną historię, która w Polsce raczej nie jest dobrze znana.

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.