Wygoda i ergonomia

Przy poprzednim krześle problem sprawiały mi kółka – nie dostałem zapasowych w zestawie, a te, które miałem, nadawały się wyłącznie na dywan. I niestety zdzierały lakier z podłogi. Fotel AKracing takich wrażeń nie przysporzy, bo dołączone kółka są uniwersalne – nie niszczą podłogi, ale nie gniotą też na przykład wspomnianego dywanu. Jak dla mnie to spory plus.

Mówiłem już o wadze. Wiąże się ona właśnie z kółkami, które mogłyby źle działać, o ile byłyby inne. Drugą sprawą jest stabilność – takie krzesło naprawdę ciężko przewrócić. Dodatkowo zadbano o dobre wyważenie całości, ale o tym za chwilę. Siadając na nim miałem wrażenie idealnego dopasowania do ciała, a raczej przystosowania, bo AKracing produkuje uniwersalne modele. To z pewnością zasługa utwardzanej pianki, jaką wyłożony jest zestaw.


Materiały

Kolejnym ważnym czynnikiem jest eko-skóra (w kolorze czarnym) – ma ona zarówno wady, jak i zalety. Do tych pierwszych zaliczam mniejszą wytrzymałość na otarcia, czy rozcięcia. W przypadku intensywnego użytkowania może to mieć dla niektórych graczy znaczenie. Z drugiej strony sztuczna skóra jest lepsza w czasie wysokich lub niskich temperatur, ponieważ szybko przyzwyczaja się do naturalnego ciepła ciała. Fotel AKracing w ok. 25% zbudowany jest dodatkowo z wytrzymałego, plecionego materiału (białe fragmenty). Jego rozmieszczenie zostało dobrze przemyślane, ponieważ znajduje się tam, gdzie elementy ubrania najczęściej ocierają o oparcie. Dzięki temu żadne dodatki w postaci choćby łańcuszka nie rozetną poszycia.

Szczególnie dobre wrażenie zrobiły na mnie podłokietniki – oczywiście można regulować ich wysokość (6 dostępnych pozycji, różnica między najniższym a najwyższym to ok. 8 cm), ale przede wszystkim są wytrzymałe, jednocześnie będąc przy tym dość elastycznymi, choć nie jest to gąbka, a specjalne nakładki.

Podstawa w modelu BM-1281 jest aluminiowa, ale posiada również plastikowe panele na końcówkach każdego ramienia. Mają one za zadanie chronić wypolerowane aluminium przed nadmiernym zarysowaniem – w końcu który gracz przynajmniej raz nie opierał stóp o ten fragment podstawy? Kolejny plus za przemyślany projekt.

Czas na funkcjonalność!

9.0 Polecamy!

Fotel AKracing MB-1281 jest w pełni wart swojej ceny. Fakt, jego kupno to niezły wydatek, ale w wygodę i zdrowie warto zainwestować. Przeciętny gracz więcej wyda na leczenie wad postawy i bólów kręgosłupa. Skoro można ich uniknąć, a do tego pięknie ozdobić pokój i wygodnie grać - to czemu tego nie zrobić?

  • Wygoda i ergonomia 9.5
  • Trwałość 9.0
  • Dodatki 8.5
  • Wygląd 10
  • Cena/jakość 8.0
  • Ocena użytkowników (25 głosów) 7.5
1 2 3 4 5
Podziel się.

O autorze

Andrzej Mazuruk

Parafrazując klasyka, "urodziłem się, aby żyć", co z niemałą chęcią robię i staram się coś przy tej okazji zrobić/napisać/wynieść - niepotrzebne skreślić. Przy okazji pisania, kawę, herbatę oraz wszelkie przekąski zużywam w ilościach iście hurtowych i tempie, jakiego nie powstydziłby się sam Usain Bolt. W niewyjaśnionych okolicznościach nabyłem także tajemną umiejętność generowania losowych błędów i awarii we wszelkiej maści urządzeniach elektronicznych. Ulubiony cytat? "Nie wierz we wszystko, co napiszą w internecie" (~Abraham Lincoln).