Prasa i media zaczęły zdobywać świat w połowie XIX wieku. Właśnie wówczas narodziły się pierwsze regularnie wydawane dzienniki i czasopisma. Jedną z nich była gazeta New York Times.  Josh Begley postanowił przygotować ciekawy filmik prezentujący wszystkie okładki gazety od 1852 roku.

Krótki, 55-sekundowy filmik prezentuje wszystkie okładki jednego z najsłynniejszych amerykańskich dzienników od 1852 roku (pierwszy numer NYT pojawił się 18 września 1851 roku pod tytułem New-York Daily Times).

Filmik pokazuje jak zmieniała się pierwsza strona dziennika, od wypełnionej po brzegi tekstem, przez pojedyncze zdjęcia czarnobiałe, aż po zajmujące większość strony kolorowe zdjęcia. Świetnie ilustruje to jak zmieniły się media papierowe na przestrzeni ponad 150 lat.

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.