Czy motyw szpiegowski to dobry materiał na grę towarzyską lub imprezową? Jest to trudne zadanie, ale możliwe do wykonania. Tacy są właśnie Tajniacy. Jest to gra w klimatach tajnych służb, szpiegostwa i agentów, ale tak zrobiona, aby nadawała się na imprezy. Z jakim rezultatem? O tym dowiecie się z tej recenzji.

Liczba graczy: 2-8
Wiek:
14+
Czas gry: 10-15 minut
Wydawca: Rebel
Kategoria: towarzyskie, kooperacyjne, karciane,
Poziom trudności: początkujący

Tajniacy to gra w której dwa zespoły składające się z agentów wywiadu muszą nawiązać kontakt z członkami swojej siatki szpiegowskiej. Kontakt nawiązujemy odgadując pseudonimy przypisane szpiegom. Trudność tego zadania polega na tym, że możemy przypadkowo nawiązać kontakt z wrogimi agentami albo z zabójcą, a to kończy grę naszą przegraną.

Tajniacy

Szef wywiadu, będący szefem drużyny podaje członkom swojej drużyny hasła składające się z jednego słowa i liczby kart pseudonimów których hasło to dotyczy. Drużyna natomiast musi odgadnąć których pseudonimów dotyczy to hasło. O ile podanie hasła dotyczącego jednego pseudonimu jest proste, jeśli dotyczy ono większej liczby pseudonimów robi się ciekawiej. A właśnie dzięki odgadywaniu kilku haseł na raz szybciej możemy pokonać przeciwnika. Wygrywa bowiem drużyna, która jako pierwsza skontaktuje się z wszystkimi swoimi szpiegami.

Podstawą gry jest duża ilość kart (400) tworzących nasze siatki szpiegowskie oraz 40 kart kluczy, każdy rozpatrywany na 4 sposoby, co daje nam łącznie 160 kluczy. Tym samym praktycznie każda gra będzie inna i niepowtarzalna. Tyle cech samej gry. Chociaż jest ona bardzo regrywalna ze względu na ilość haseł i kart, sama zawartość pudełka jest prosta, a gra nie należy do rozbudowanych. Nie jest to jednak wadą, a typową cechą gry.

Tajniacy

Technicznie gra przygotowana jest dla dwóch lub więcej graczy. W praktyce rozgrywka dla dwóch graczy jest raczej dodatkiem, który pozwala na zapoznanie się z grą, ponieważ sama rozgrywka dla dwóch osób nie należy do najbardziej emocjonujących. Prawdziwa zabawa zaczyna się przy większej liczbie gracz – a najlepiej gra się w zespołach ponad 3-osobowych.

Tajniacy to typowa gra towarzyska i nieco imprezowa. Im więcej osób tworzy nasze zespoły, tym więcej skojarzeń przychodzi nam do głowy i tym ciekawiej wygląda odgadywanie haseł. A gdy atmosfera podczas imprezy nieco się rozluźni, to gra nabiera dodatkowych emocji 😉

Tajniacy

Niestety to by było na tyle. Tajniacy nie oferują nic więcej. Nie jest to gra, którą można odkrywać na nowo, ponieważ mimo zmieniającego się układu kart, rozgrywka za każdym razem będzie miała taki sam przebieg. Po kilku partiach w tym samym gronie osób, poznamy też sposób budowania skojarzeń naszych znajomych, więc łatwiej będzie podawać hasła. Tajniacy to dobra gra na kilka rozgrywek podczas imprezy, ale jeśli nie będziemy zmieniali grona osób tworzących zespoły, szybko się znudzi.

Z drugiej strony sama gra jest przyjemna i dobrze zrobiona, a karty mają ciekawą szatę wizualną. Jest to więc dopracowana gra, ale prosta.

Jeżeli czujecie się przekonani do zakupu tej gry to polecam Wam skorzystać z oferty TaniaKsiążka.pl. Znajdziecie całą masę gier planszowych dla całej rodziny i w każdym przedziale wiekowym.

6.2

Tajniacy to przyjemna i dobrze zrobiona gra zapewniająca dużą regrywalność, a karty mają ciekawą szatę wizualną. Jest to więc dopracowana gra, ale prosta i typowo towarzyska, przeznaczona dla większej liczby graczy .

  • Zabawa 6
  • Regrywalność 7
  • Wykonanie 6
  • Instrukcja 9
  • Wygląd 3
  • Ocena użytkowników (0 Głosów) 0
Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.