Tajlandia to kraj, który cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów z Polski. Wpływ na to ma między innymi trwające przez okrągły rok lato, znakomita kuchnia i zapierające dech w piersiach widoki. Dlaczego jeszcze warto postawić na wakacje w Tajlandii?

Wakacje w Tajlandii – dlaczego są tak popularne?

Dlaczego planując urlop warto postawić na kierunek, jakim jest Tajlandia last minute? Wpływ na to ma między innymi panująca tam pogoda. Na wakacje w Tajlandii najlepiej wybrać się w okresie między listopadem a lutym, kiedy to niebo jest bezchmurne, a średnie temperatury wynoszą 30 stopni. Warto wspomnieć tu również o tajskiej kuchni, którą uważa się za jedną z najsmaczniejszych na świecie. Jest ona niezwykle zróżnicowana w zależności od regionu.

Tajlandia (fot. pixabay.com)

Tajlandia (fot. pixabay.com)

Wybierając się na Tajlandia wczasy na północny-wschód, będziemy mieli okazję spróbować niezwykle ciekawych potraw z fantazyjnymi składnikami takimi, jak chociażby owady. Kuchnia na południu kraju to natomiast nie lada gratka dla wszystkich miłośników pikantnych dań. Nie sposób nie wspomnieć tutaj również o przystępnych cenach lokalnych przysmaków, które nie przekraczają kilkunastu złotych.

Tanie wakacje w Tajlandii to znakomita propozycja dla wszystkich osób, którym marzy się wypoczynek na pięknych, piaszczystych plażach i kąpiel w ciepłej, turkusowej wodzie. Tym, co zachwyca turystów odwiedzających ten kraj są również ich mieszkańcy – zawsze uśmiechnięci i niezwykle pomocni.

Tajlandia (fot. pixabay.com)

Tajlandia (fot. pixabay.com)

Tajlandia – czy warto?

Czy Tajlandia last minute to dobry pomysł na wakacje? Jak najbardziej! To znakomita destynacja zarówno dla par, jak i grup znajomych czy rodzin z dziećmi. Mnogość dostępnych atrakcji sprawia, że coś dla siebie znajdą tu zarówno osoby chcące nieco baardziej zgłębić historię tego kraju, jak i te, którym zależy na poznaniu lokalnej kuchni lub spróbowaniu nurkowania czy snorkelingu wśród tamtejszych raf koralowych. Do Tajlandii wybrać powinni się również wszyscy miłośnicy życia nocnego – na turystów czekają tu bowiem dziesiątki barów i klubów tętniących życiem przez całą noc.

Bangkok (fot. pixabay.com)

Bangkok (fot. pixabay.com)

Tajlandia – co zobaczyć

Biuro podróży takie jak chociażby Lidl Podróże ma w swojej ofercie wycieczki do różnych części Tajlandii. Gdzie najlepiej na wakacje w Tajlandii? Bardzo popularną wśród turystów destynacją jest Bangkok. Co warto zobaczyć spędzając wakacje w stolicy Tajlandii? Na zwiedzanie tego miasta najlepiej przeznaczyć około 2-3 dni. Eksplorację Bangkoku warto rozpocząć od Wielkiego Pałacu Królewskiego, w którym znajduje się Świątynia Szmaragdowego Buddy. W niedalekiej odległości od kompleksu pałacowego zlokalizowana jest kolejna godna polecenia atrakcja – Świątynia Wat Pho z Leżącym Buddą.

Co jeszcze warto tu zobaczyć? Turyści równie chętnie odwiedzają Świątynię Świtu oraz Świątynię Złotego Buddy. Godny polecenia jest także rejs tramwajem wodnym po rzece Menam. Wieczorową porą wybrać można się natomiast do Chinatown. To znakomity sposób na poznanie przysmaków lokalnej kuchni i zakup pamiątek.

Tajlandia (fot. coward_lion/stock.adobe.com)

Tajlandia (fot. coward_lion/stock.adobe.com)

Inny, nie mniej popularny wśród turystów kierunek to wyspa Phuket. Jakie w tej części kraju, jakim jest Tajlandia atrakcje turystyczne warto odwiedzić? Jedną z nich jest posąg Wielkiego Buddy znajdujący się na wzgórzu Nakherd. To największa rzeźba tego typu w skali całego kraju. Najważniejszą, a zarazem największą świątynią buddyjską na wyspie jest natomiast Wat Chalong. Spędzając wakacje na Phuket, warto udać się także do Parku Narodowego Sirinat o powierzchni 90 km². Na odwiedzających czekają tu dziesiątki malowniczych, dzikich plaż i jedyne w swoim rodzaju lasy namorzynowe. Kolejna godna polecenia atrakcja tego regionu to zatoka Phang Nga, w skład której wchodzą 42 wyspy. Do cech charakterystycznych tamtejszego krajobrazu zalicza się turkusową wodę i pofałdowane, wapienne skały z wyrastającymi z nich zielonymi drzewami.

Tajlandia to kraj, który zdecydowanie warto rozważyć podczas planowania tegorocznego urlopu. Gwarantujemy, że jeżeli raz ją odwiedzicie, będziecie tu chcieli wrócić ponownie.

Podziel się.