Jest wiele sposobów na zareklamowanie uniwersytetu. Większość uczelni stosuje jednak utarte schematy przedstawiające korzyści z wybrania tej a nie innej uczelni. Uniwersytet Wrocławski postanowił podejść do tematu zupełnie inaczej. Efekt? Świetny klip w iście hollywoodzkim stylu!

Niecodzienny spot, odbiegający od utartych schematów stworzono przy współpracy z wykładowcami uczelni, aktorami i członkami grupy rekonstrukcyjnej Festung Breslau. Zobaczyć możemy również prof. Jana Miodka. Reżyserem spotu jest Przemysław Chojnacki, a autorem muzyki Bonton.

Wśród osób, które wzięły udział w pracach nad spotem znaleźli się: językoznawca, prof. Jan Miodek, historycy – prof. Przemysław Wiszewski i prof. Jerzy Maroń, matematyk, prof. Zbigniew Palmowski, heliofizyk, prof. Paweł Rudawy i muzykolog, dr Agnieszka Drożdżewska.

Zdjęcia kręcono m.in. w Auli Leopoldyńskiej, Oratorium Marianum i na Wieży Matematycznej. Nie było to proste zadanie, ponieważ wiele wnętrz nie do końca nadawało się do umieszczenia sprzętu. Mimo to efekt jest niesamowity. Uniwersytet Wrocławski podniósł poprzeczkę innym uczelniom w walce o nowych studentów.

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.