Dzisiaj w nocy można było zaobserwować tzw. Superksiężyć. Zjawisko to pojawia się raz na kilkanaście miesięcy (zwykle co ponad 400 dni). W tym okresie księżyc wydaje się być znacznie większy niż normalnie, oraz świeci jaśniejszym światłem. Oznacza to, że jest to świetna okazja do robienia zdjęć.

Niestety najlepsze warunki do robienia zdjęć księżyca można spotkać z dala od miast i zanieczyszczeń powietrza, także zrobienie dobrych zdjęć w Polsce nie jest proste i nie wszędzie jest możliwe. Mi udało się w miarę jedno zdjęcie, chociaż aż tak z niego nie jestem zadowolony.

Jeśli robiliście w nocy własne zdjęcia i chcielibyście się nimi pochwalić, wyślijcie je do nas na adres kontakt@smartage.pl (z zgodą na publikację na łamach naszego portalu).

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.