Ogród powinien być Twoim małym rajem na ziemi, kojącym schronieniem przed codziennym zgiełkiem. Dlatego szukając inspiracji na pełen harmonii i spokoju wystrój ogrodu, warto sięgnąć do duńskiej filozofii szczęścia hygge i wprowadzić do aranżacji fotele ogrodowe wiszące.

Ogród w stylu hygge

Duńskie słowo „hygge” nie posiada jednego znaczenia. Komunikuje szczęście, spokój, bliskość, harmonię, kameralną atmosferę, wygodę, przytulność, związek z naturą, ulotność chwil czy poczucie bezpieczeństwa. Hygge to styl życia i styl projektowania wnętrz, który z powodzeniem możesz „wyprowadzić” także na zewnątrz. Ogród hygge mocno czerpie z nurtu ekologicznego. Jest prosty i klimatyczny. Manifestuje związek z przyrodą i indywidualne potrzeby właścicieli. Jego wyposażenie powinno umożliwiać celebrowanie każdej, nawet najbardziej ulotnej chwili: powiewu ciepłego wiatru, śpiewu ptaków, szumu drzew, miękko opadających kropli letniego deszczu czy dźwięku cykad. Ogród w stylu hygge często przypomina przytulny salon z komfortową strefą wypoczynkową w jego centralnym punkcie. Co ciekawe, wymarzony efekt możesz uzyskać niezależnie od dostępnej przestrzeni. Niewielki, kameralny ogród stanowi idealne środowisko dla hygge.

Strefa wypoczynkowa hygge z ogrodowym fotelem wiszącym

Styl hygge wprawdzie posiada pewne ogólne założenia, ale pozostawia projektantom i ich klientom ogromną swobodę aranżacyjną. Priorytetem jest uzyskanie przestrzeni zgodnej z indywidualnymi potrzebami i gustami. Strefa wypoczynkowa stanowi kluczowe miejsce ogrodu hygge. To w niej delektujesz się owocami z własnej uprawy, pijesz drinki z przyjaciółmi, spędzasz romantyczny czas we dwoje i w samotności zatapiasz się w ulubionej lekturze.

Dlatego wybierając meble ogrodowe, nie bój się sięgać do śmiałych marzeń i najmilszych wspomnień z dzieciństwa – Huśtawki, hamaki, fotele podwieszane ogrodowe, leżaki, leżanki, pufy i wszystko, co miękkie, wygodne i zachęcające do długiego relaksu pasuje do strefy wypoczynkowej hygge – tłumaczy doradca klienta w sklepie internetowym Dollo.pl – www.dollo.pl/turystyka_i_ogrod/ogrod/fotele_wiszace_ogrodowe.html. – Jednym z najważniejszych założeń ogrodu hygge jest zachowanie od frontu szerokiego, niczym nieograniczonego widoku na całą przestrzeń. Krzesło ogrodowe wiszące powinno znaleźć się w takim miejscu, by umożliwiać użytkownikowi błogi wypoczynek połączony z obserwacją przyrody i łapaniem chwili. Ogród otwarty na Twoje istnienie, pozwalający cieszyć się tym, co tu i teraz. Oto esencja hygge – dodaje.

Fotel wiszący ITALFORM ORTA - ustawiony tak, by zapewniać swobodny widok na cały ogród

Fotel wiszący ITALFORM ORTA – ustawiony tak, by zapewniać swobodny widok na cały ogród

Fotel wiszący ogrodowy – jaki wybrać do ogrodu hygge?

Styl hygge kocha spokojne, stonowane kolory, dlatego do ogrodów urządzonych zgodnie z duńską filozofią szczęścia najlepiej pasować będą białe lub szare fotele ogrodowe wiszące. Poduszki mogą być utrzymane w podobnej kolorystyce albo w żywych kolorach – koniecznie inspirowanych naturą i kwiatami, czyli w błękitach, fioletach, różach czy zieleniach. Połączenia kolorystyczne czy odcienie nie są z góry narzucone. Ogród hygge musi Ci się podobać. To kolejne, podstawowe założenie tej wyjątkowej idei. Oczywiście estetyka powinna iść w parze z użytecznością, dlatego kosze wiszące do ogrodu produkuje się najczęściej z rattanu lub technorattanu. Technorattan to materiał wysoce odporny na wilgoć, promienie UV oraz wysokie i niskie temperatury. Wygląda elegancko i naturalnie, a przy tym jest prosty w czyszczeniu. Fotel ogrodowy wiszący możesz kupić w sklepie meblowym lub ogrodniczym albo… spróbować zrobić go sam! W Internecie znajdziesz wiele filmików instruktażowych pokazujących, jak samodzielnie wykonać modny fotel kokon lub krzesło hamakowe oraz inne meble ogrodowe.

Fotel wiszący ITALFORM COMO z technorattanu

Fotel wiszący ITALFORM COMO z technorattanu

Podziel się.