Wymiana lub kupno nowego smartfona zazwyczaj kojarzy nam się z potężnym wydatkiem, który w mocnym stopniu uszczupla domowy budżet i w takich chwilach pojawia się pytanie – czy zdecydować się na droższy, solidny wariant, czy też sięgnąć po rozwiązanie budżetowe, będące jednak nie tak dobre technicznie jak telefon klasy premium? Od pewnego czasu, takich dylematów jest na szczęście coraz mniej, gdyż na polskim rynku pojawiła się świetna alternatywa.

W ostatnich latach, chiński producent – marka Xiaomi, wprowadza do naszego kraju kolejne modele, które cieszą się coraz większą popularnością. Skąd taki trend wśród użytkowników smartfonów? Dzieje się tak głównie za sprawą tego, iż naprawdę niewielkim nakładem finansowym, możemy otrzymać solidne urządzenie.

Tak jest w przypadku Xiaomi Redmi Note 5. Cena telefonu na pewno nie przyprawi o zawał, gdyż urządzenie możemy spokojnie nabyć za mniej niż tysiąc złotych. Jeśli natomiast poszukamy tego modelu w salonach polskich operatorów, może się okazać, że dostępny jest on za kilka złotych przy odpowiednim abonamencie. Czy w takim przypadku, jest sens przepłacać?

Xiaomi Redmi Note 5

Xiaomi Redmi Note 5

Solidny smartfon za mniej niż tysiąc

Odpowiedź brzmi – zdecydowanie nie. W telefonie chińskiego producenta znajdziemy wszystko to, czego potrzebujemy do sprawnego i bezproblemowego korzystania z telefonu podczas codziennych obowiązków, a dzięki kilku nowatorskim rozwiązaniom może się okazać, iż urządzenie poradzi sobie także w najbardziej wymagających sytuacjach.

Smartfon już na pierwszy rzut oka sprawia dobre wrażenie – nie odstrasza swoimi rozmiarami, dysponując przy tym wyświetlaczem o przekątnej 5,99 cala i rozdzielczości 1080 na 2160 px. Taką możliwość otrzymano dzięki pomniejszeniu aparatu, który znajduje się na przedniej obudowie – nie ma to jednak wpływu na jakość wykonywanych zdjęć, gdyż obiektyw o rozdzielczości 5 Mpix spokojnie radzi sobie w większości warunków.

Tańszy telefon = gorsze parametry?

Jest to jedno z pytań, które z pewnością zadaje sobie każdy, jednak nic z tych rzeczy. Producent zadbał o to, żeby wydana kwota nie miała wpływu na komfort użytkowania Xiaomi Redmi Note 5. Cena urządzenia nie ma wpływu na to, co znajdziemy w środku smartfona. Za sprawną pracę odpowiada dobrze wszystkim znany ośmiordzeniowy procesor Snapdragon, tym razem o numerze 636, a bezproblemową pracę telefonu zapewniają trzy gigabajty pamięci RAM.

Xiaomi Redmi Note 5

Xiaomi Redmi Note 5

Zostawiając w salonie mniejszą kwotę nie musimy martwić się także o czas pracy urządzenia, gdyż chiński producent wyposażył Xiaomi Redmi Note 5 w baterię o pojemności 4000 mAh, która pozwala na naprawdę długie korzystanie z telefonu. Przy takim zestawie, możemy oglądać ulubione filmy nawet przez siedemnaście godzin, a sam smartfon wytrzyma w trybie czuwania do dwudziestu dni.

Takie parametry robią wrażenie nawet w przypadku urządzeń klasy premium, a co dopiero w przypadku, kiedy telefon kosztuje mniej niż tysiąc złotych. Jeśli tylko dobrze poszukamy, możemy mieć solidny smartfon w przystępnej cenie.

Podziel się.

O autorze

Artykuł Partnera