Smartwear to inteligentne dodatki przeznaczone do noszenia na ciele. Te wielozadaniowe gadżety umożliwiają szybki i wygodny dostęp do nowoczesnych technologii. Jakie przydatne funkcje oferują inteligentne akcesoria?

SmartBand – wielozadaniowa opaska

Urządzenia typu smartwear projektowane są z myślą o osobach aktywnych fizycznie. Dzięki inteligentnym akcesoriom stworzonym przez firmę Sony możesz na bieżąco kontrolować stan Twojego organizmu. Opaska SmartBand 2 wyposażona jest w czujnik pulsu, który pozwala monitorować pracę serca przed, w trakcie i po wysiłku fizycznym. Za pomocą opaski możesz rejestrować podejmowane na co dzień aktywności fizyczne: chodzenie, bieganie czy jazdę na rowerze. Opaska jest także w stanie wykryć moment zaśnięcia oraz wybudzenia ze snu, a co za tym idzie – pozwala kontrolować długość wypoczynku. Dzięki analizie zmienności rytmu serca (HRV) opaska SmartBand 2 jest także w stanie określić poziom stresu.

Jedną z najważniejszych cech akcesoriów smartwear jest możliwość komunikacji z innymi urządzeniami. Za pomocą technologii Bluetooth lub NFC opaska SmartBrand może synchronizować się ze smartfonami wyposażonymi w aplikację Sony Lifelog. Pozwala ona analizować i archiwizować dane zebrane przez opaskę. Lifelog oferuje wiele przydatnych funkcji, takich jak nanoszenie aktywności fizycznych na oś czasu czy wyznaczanie sportowych celów i monitorowanie postępów w ich osiąganiu. Po sparowaniu z telefonem opaska może informować Cię za pomocą wibracji o nadejściu połączenia, wiadomości SMS czy powiadomienia wysłanego przez aplikację.

Sony SmartBand (fot. Sony)

Sony SmartBand (fot. Sony)

Xperia Ear – więcej niż słuchawki

Smartwear to również inteligentne zestawy słuchawkowe, umożliwiające korzystanie ze smartfona bez konieczności używania dłoni. Do tego typu urządzeń zaliczają się bezprzewodowe słuchawki Xperia Ear, które komunikują się z telefonem za pośrednictwem technologii Bluetooth lub NFC. Ten zestaw słuchawkowy pozwoli Ci sterować smartfonem za pomocą poleceń głosowych. Wykorzystując komendy głosowe, możesz wysyłać wiadomości SMS, nawiązywać połączenie z numerami z listy kontaktów czy sterować nawigacją GPS. Słuchawki pozwalają także korzystać z pomocy asystenta głosowego. Za pomocą mobilnej aplikacji możesz zaprogramować go tak, by codziennie rano przedstawiał Ci plan dnia, najświeższe wiadomości lub informację o pogodzie. Słuchawki wyposażone są również w czujniki, które rozpoznają proste gesty – kiwając głową, możesz odebrać połączenie przychodzące, kręcą – odrzuć je. W taki sam sposób możesz potwierdzać polecenia, które wydałeś asystentowi.

Opaski SmartBand, słuchawki Xperia Ear oraz inne inteligentne akcesoria znajdziesz w sklepie Sony Center: scentre.pl/shop/category/list?kategoria=smartwear. Smartwear to coś więcej niż efektowne gadżety – to w pełni funkcjonalne urządzenia, które ułatwiają codziennie czynności.

Sony Smart Ear (fot. Sony)

Sony Smart Ear (fot. Sony)

Podziel się.