Nasze życie i najbliższe otoczenie coraz bardziej przypominają obrazy z filmów Sci-Fi. Inteligentne lodówki, mądre oświetlenie, czy błyskotliwe zraszacze do trawy to tylko kropla w morzu smart technologii goszczących pod strzechami coraz większej liczby polskich domów.

Dużo mówi się o inteligentnych domach wyposażonych w kompletne systemy i poszczególne smart rozwiązania poprawiające jakość i wygodę naszego życia. O ile systemy dbające o bezpieczeństwo naszych domostw weszły na rynek już jakiś czas temu, o tyle smart AGD i RTV to stosunkowa nowość.

Oto kilka przykładów smart urządzeń, które podniosą komfort codzienności, nie rujnując domowego budżetu. Zapraszamy do lektury.

Smart TV

Zacznijmy od rozrywki, a mianowicie od telewizji. Obecnie niemal każdy może pozwolić sobie na dobrej klasy telewizor wyposażony w platformę Smart TV. W ciągu kilku lat ceny inteligentnych telewizorów znacząco stopniały, a ich funkcjonalność niepomiernie wzrosła. Smart TV umożliwia przeglądanie internetu, granie w gry, uruchamianie aplikacji, strumieniowanie wideo i całą masę innych ciekawych funkcji, które podnoszą jakość domowej rozrywki.

Smart lodówka

Inteligentne lodówki to nie żart, a zaawansowana technologia w służbie domowego żywienia. W zależności od modelu, smart lodówki zamówią za Ciebie zakupy, podsuną pomysł na obiad, czy będą pilnować świeżości produktów. Potencjał inteligentnych lodówek jest naprawdę ogromny. Obecnie na rynku dostępnych jest kilka modeli o dosyć ograniczonej funkcjonalności. Do prawdziwego rozkwitu tego segmentu urządzeń przyjdzie nam trochę poczekać, niemniej warto obserwować nadchodzące trendy.

W domu wszystko może być już smart - telewizor, lodówka, żelazko, odkurzacz, oświetlenie i wiele więcej

W domu wszystko może być już smart – telewizor, lodówka, żelazko, odkurzacz, oświetlenie i wiele więcej

Inteligentne żelazko

Ile razy zastanawiałaś się, czy wyłączyłaś żelazko? Zdecydowanie zbyt często. Przedrostek „Smart” dotyczy również żelazek. To niewątpliwie jedno z potrzebniejszych urządzeń w domu, dzięki nowoczesnej inżynierii może samodzielnie wyłączyć się po określonym czasie bezczynności, wyreguluje temperaturę prasowania, czy dostosuje temperaturę do prasowanej tkaniny. Prosto, szybko i zgodnie z nurtem smart. Co więcej, inteligentne żelazka nie są wcale o wiele droższe od swoich mniej rozgarniętych braci.

Odkurzacze automatyczne

Niegdyś były jedynie ciekawostką, obecnie z powodzeniem mogą zastąpić tradycyjne odkurzacze. Są cichsze, wydajniejsze i praktycznie bezobsługowe. Po zaprogramowaniu harmonogramu sprzątania same wyjadą ze stacji dokującej, sprzątną mieszkanie i posłusznie wrócą do ładowania. Istnieje możliwość zastosowania wirtualnych ścian, które ograniczają przestrzeń sprzątania i uniemożliwiają odkurzaczowi wjechanie np. w miski dla psa lub do strefy, w której dziecko bawi się na podłodze. Taką funkcjonalność ma na przykład odkurzacz automatyczny RoboJet.

Znalazłeś na rynku inne ciekawe smart urządzenia RTV i AGD? Koniecznie podziel się z nami w komentarzach!

Podziel się.