Powiedzmy sobie od razu – nie jest to wydarzenie na miarę IEM. Słupski Dzień Komputerowy to wydarzenie o charakterze lokalnym. Ale to niczego nie zmienia! PGA też zaczynało w jednej, małej hali – a teraz? W tym roku odwiedzający musieli stać godzinami, czekając na wejście, a pierwszego dnia teren był tak zapchany, że trzeba było przechodzić dookoła.

Słupski Dzień Komputerowy

Co ciekawego zaproponuje Słupski Dzień Komputerowy? Przede wszystkim prezentacje dotyczące bezpieczeństwa w sieci. Wskaże to, na co zawsze uwagę zwracają eksperci – na najsłabsze ogniwo sieci zabezpieczeń, czyli czynnik ludzki. Dodatkowo widzowie i uczestnicy dowiedzą się, jakie są ryzyka związane z wrzucaniem zdjęć do internetu, posługiwaniem się wirtualnymi pieniędzmi, czy jak wygląda inwigilacja w świecie pełnym technologii mobilnych.

To jednak nie wszystko – prezentacje to tylko część imprezy. Odbędą się zawody Counter-Strike: Global Offensive oraz League of Legends (zapisy będę przyjmowane także w dniu eventu). Wystartuje też konkurs robotyki “RobotS”.

Nasza redakcja obejmuje nad wydarzeniem patronat medialny, ponieważ uważamy, że wszystkie takie eventy zasługują na uwagę i wsparcie. Propagowanie odpowiedzialnego korzystania z internetu, współzawodnictwa i e-sportu – pod tym się podpisujemy!

Oto link do wszystkich informacji o imprezie.

Słupski Dzień Komputerowy

Podziel się.

O autorze

Andrzej Mazuruk

Parafrazując klasyka, "urodziłem się, aby żyć", co z niemałą chęcią robię i staram się coś przy tej okazji zrobić/napisać/wynieść - niepotrzebne skreślić. Przy okazji pisania, kawę, herbatę oraz wszelkie przekąski zużywam w ilościach iście hurtowych i tempie, jakiego nie powstydziłby się sam Usain Bolt. W niewyjaśnionych okolicznościach nabyłem także tajemną umiejętność generowania losowych błędów i awarii we wszelkiej maści urządzeniach elektronicznych. Ulubiony cytat? "Nie wierz we wszystko, co napiszą w internecie" (~Abraham Lincoln).