Spędzając czas przy komputerze, niezależnie czy grając w gry, czy też pracując, słuchawki są jednym z ważniejszych sprzętów, z których będziemy korzystali. Słuchawki Logitech G233 Prodigy powstały właśnie z myślą zarówno o graczach jak i pozostałych użytkownikach komputerów. Uniwersalne, wyposażone w wymienne kable, mają idealnie nadawać się do różnych zadań. Tyle teorii, teraz czas zobaczyć jak im to wychodzi w praktyce.

Wykonanie i ergonomia

Zacznijmy od kwestii wizualnych, wykonania słuchawek oraz przede wszystkim ergonomii ich użytkowania. Zestaw słuchawkowy Logitech G233 Prodigy powstał w pierwszej kolejności z myślą o graczach, jednak nie zapomniano o pozostałych użytkownikach. Słuchawki wyposażono w odłączany mikrofon i wymienne kable, dzięki czemu można je dostosować do różnych zadań.

Logitech G233 Prodigy

Przydaje się zwłaszcza możliwość odłączenia mikrofonu, kiedy nie chcemy z niego korzystać. Możliwość wymiany kabli również jest dużym plusem, ponieważ to właśnie kable są najszybciej psującym się elementem każdych, nawet najlepszych słuchawek. Podstawowy kabel wyposażono dodatkowo w pokrętło do sterowania głośnością oraz wyciszania mikrofonu.

Jak większość sprzętu Logitecha dla graczy, słuchawki są czarne, natomiast wszystkie gąbki i nauszniki niebieskie. Dodatkowo na nausznikach umieszczono niebieskie loga.

Logitech G233 Prodigy

Materiał z którego wykonano pałąk jest dosyć dobrej jakości i jest przyjemny w dotyku, a nauszniki pokryto z zewnątrz warstwą gumy, dzięki czemu nie widać na nich odcisków palców. Również kable wykonane są bardzo dobrze. Odłączany mikrofon ma gumową obudowę, dzięki której jest bardzo giętki (jednak nie mam pojęcia po co dodano osłonkę do której można podpiąć kabel, ponieważ bardzo mocno ogranicza ona zakres ruchu mikrofonu). Niestety długość pałąku nie jest zbyt duża, więc praktycznie zawsze mikrofon wypadnie z boku ust. Takie ustawienie ma jednak zaletę – mikrofon nie powinien łapać naszego oddechu.

O ile same słuchawki są wykonane całkiem nieźle, nauszniki na dłuższą metę już takie wygodne nie są. Materiał którym je pokryto jest bardzo szorstki, przez co po dłuższym użytkowaniu zaczyna drapać. Również kształt nauszników nie jest do końca idealny, zwłaszcza w dolnej części. Jeśli chodzi o rozmiar nauszników, jest standardowy dla tego typu słuchawek.

Pod względem wykonania G233 prezentują się więc całkiem nieźle, ale przy dłuższym użytkowaniu nie są aż tak wygodne jak powinny być słuchawki dla gracza. Może jest to kwestia przyzwyczajenia, albo kształtu głowy, ale w moim przypadku ergonomia wypadła nie aż tak dobrze.

Logitech G233 Prodigy

Dźwięk

O ile ergonomia wypada średnio, pod względem jakości dźwięku, słuchawki G233 wypadają bardzo dobrze. Dźwięk jest czysty, a odwzorowanie kierunków i źródeł dźwięku jest bardzo dobre. Dotyczy to zarówno dźwięku w grach jak i muzyki. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie jakość i ilość niskich tonów, które są wyjątkowo mocne jak na słuchawki komputerowe. Nie często słuchawki dla graczy mogą pochwalić się taką jakością dźwięku połączoną z dużą ilością niskich tonów.

Tu pojawia się jednak pewien problem, który może doskwierać niektórym użytkownikom. Momentami niskie tony są bardzo mocne i męczące (w zależności od odtwarzanego dźwięku). O ile cały czas jakość dźwięku jest bardzo dobra, po dłuższym słuchaniu różnorodnych odgłosów, zwłaszcza w grach, w których sporo się dzieje, można zacząć odczuwać zmęczenie. Oczywiście można po prostu zmniejszyć głośność, ale nie jest to optymalne rozwiązanie.

Logitech G233 Prodigy

Wyraźnie widać, że słuchawki G233 zaprojektowano z myślą o efektownym prezentowaniu dźwięku. Dla niektórych melomanów, albo osób szukających słuchawek bardziej do słuchania muzyki, dźwięk może być zbyt efektowny, jednak dla graczy jest to wyraźna korzyść. Najważniejsze jednak, że dźwięk jest bardzo czysty i świetnie pozycjonowany, co jest wyjątkowo ważne podczas grania.

Podsumowanie

W swojej codziennej pracy praktycznie cały czas korzystam ze słuchawek, w związku z czym miałem okazję korzystać z naprawdę wielu sprzętów. Logitech G233 Prodigy był dla mnie sporym zaskoczeniem, ponieważ nie spodziewałem się, że słuchawki zaprojektowane specjalnie dla graczy będą mogły pochwalić się taką jakością dźwięku.

Szkoda, że pod względem ergonomii nie wypadają tak dobrze, ponieważ mogłyby wówczas śmiało walczyć o miano sprzętu z najwyższej półki. Nie zmienia to jednak faktu, że G233 to jedne z najlepszych tegorocznych słuchawek na rynku, które śmiało mogą konkurować z sprzętem produkowanym przez firmy specjalizujące się wyłącznie w produkcji sprzętu audio.

Logitech G233 Prodigy

Pełną specyfikację słuchawek można znaleźć na stronie producenta – Logitech G233 Prodigy

7.8 Bardzo dobre

Słuchawki Logitech G233 Prodigy to jedne z najlepszych tegorocznych słuchawek na rynku, które śmiało mogą konkurować z sprzętem produkowanym przez firmy specjalizujące się w produkcji sprzętu audio. Mogłyby jednak być nieco wygodniejsze.

  • Wykonanie 8
  • Ergonomia 6
  • Jakość dźwięku 9
  • Mikrofon 8
  • Ocena użytkowników (17 głosów) 7
Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.