Rok 2018 wnosi wiele nowego między innymi w modzie ślubnej. Jeśli planujecie zawrzeć w tym roku związek małżeński, koniecznie przeczytajcie, co będzie na topie. To pomoże wam wcześniej dostosować szczegóły wesela do tego, co będzie na topie. A jak wiadomo, modowe wpadki nigdzie i nigdy nie wyglądają dobrze.

Rękawiczki na topie

Moda ślubna zmienia się tak samo, jak każda inna. To, co rok temu było na czasie, dziś jest już pieśnią przeszłości. Jeszcze nie tak dawno wszystkie panny młode do każdej sukni, czy to krótkiej, czy długiej, zakładały mitenki. Dziś mitenki świadczą o braku znajomości zasad panujących w ślubnej modzie. Na czasie są bowiem rękawiczki. Nieważne jakie, ważne, że zakryją palce. Do sukni bez rękawów można założyć długie aż po łokcie, do sukni z rękawami mogą być krótkie. Gołe dłonie są źle widziane. Rękawiczki mają nosić nie tylko panie, także panowie muszą o nich pamiętać.

Na czasie są rękawiczki. Nieważne jakie, ważne, że zakryją palce.

Na czasie są rękawiczki. Nieważne jakie, ważne, że zakryją palce.

Reportaż zamiast tradycyjnego filmu z wesela

Do lamusa odchodzą tradycyjne filmy video kręcone na ślubach. Nie tylko dlatego, że nikt nie ma w domu video. Także dlatego, że jak pokazała praktyka, mało kto ma czas oglądać wielogodzinne tasiemce. Dziś zamiast tradycyjnych filmów kamerzysta przygotowuje reportaż z wesela, który trwa około godziny i zawiera najciekawsze momenty ze ślubu i wesela, lub teledysk – krótki, maksymalnie kilkunastominutowy film z podkładem muzycznym.

Suknie ślubne – kolorowe akcenty i bajkowe fasony

Suknia ślubna zawsze będzie kojarzona z bielą i nadal większość kreacji będzie w tym kolorze. Jednak o jednolitej bieli możemy już zapomnieć. W modę wchodzą kolorowe dodatki. Wszystko wskazuje na to, że w 2018 roku wśród ślubnych dodatków i dekoracji będzie popularny fiolet.

Warto pamiętać, że fiolet to jeden z królewskich kolorów. Jest bardzo elegancki i szykowny, dlatego tak świetnie pasuje do dnia ślubu, twierdzi Danuta, redaktorka serwisu wesele.com.pl.

Oprócz fioletu można spodziewać się dodatków w kolorze czarnym – to prawdziwe wyzwanie modowe! Jeśli chodzi o fason sukni ślubnych, zdecydowanie będą królowały suknie długie, dopasowane w talii i z bardzo szerokim dołem. Dozwolone będą duże dekolty i odsłonięte plecy. Suknie będą suto zdobione tiulem i falbanami. Każda przyszła panna młoda będzie miała prawo poczuć się jak księżniczka, tak bowiem będą ślubne kreacje wyglądały. Na sukni będą miały prawo znaleźć się ozdoby, nie tylko kolorowe, także białe. Ważne, że będą to ozdoby 3D. Już nie tylko hafty i koronki, ale także sztuczne kwiaty, z tkaniny lub syntetyków.

Suknia ślubna zawsze będzie kojarzona z bielą i nadal większość kreacji będzie w tym kolorze. Jednak o jednolitej bieli możemy już zapomnieć. W modę wchodzą kolorowe dodatki.

Suknia ślubna zawsze będzie kojarzona z bielą i nadal większość kreacji będzie w tym kolorze. Jednak o jednolitej bieli możemy już zapomnieć. W modę wchodzą kolorowe dodatki.

Im więcej szkła, tym lepiej

Wśród sal weselnych większym powodzeniem będą cieszyły się te mocno oszklone. Duże okna i szklane dachy będą bardzo poszukiwane przez nowożeńców. Również dekoracje tych sal powinny być jak najbardziej transparentne. W tym sezonie bowiem będzie królowało szkło i wszelkie imitacje szkła. Także dekoracje sal weselnych nie będą pozbawione szklanych akcentów.

Ślub i wesele pod chmurką

Wesele pod dachem czy pod chmurką? Jedne i drugie maja zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Tak naprawdę wiele zależy od pory roku i organizacji takiej imprezy. Wesele pod chmurką to jednak nie to samo co rodzinny grill.

Coraz modniejsze stają się wesela w plenerze, te jednak mają swoje wady. Warto dowiedzieć się na ten temat więcej, zanim podejmiemy decyzję – jak radzi autor artykułu Wesele w plenerze czy na sali weselnej?

Ślub 2018 – jakie są tegoroczne trendy?

Zmiany, zmiany, zmiany…

Czego na pewno zabraknie w tegorocznej modzie ślubnej? Wszelkiego rodzaju kiczu tak modnego jeszcze dekadę czy dwie temu. Nie uświadczymy już tandetnych dekoracji na samochodach i salach weselnych, balony przestają być wiodącym materiałem dekoracyjnym, do lamusa odchodzą bramy ustawiane przed wejściem do sali weselnej. Na weselach nadal nie będzie brakowało gier i zabaw towarzyskich, jednak oczepiny przyjmą tylko symboliczną formę lub nie będzie ich wcale. Trzeba pamiętać, że niegdyś zwyczaj ten był związany ze zdjęciem pannie młodej welonu i nałożeniem czepca. Dziś, gdy kobiety przestały nosić czepce, symbolika oczepin straciła na znaczeniu.

Podziel się.

O autorze