Krążąc weneckimi uliczkami można czasami natrafić na wyjątkowe miejsca, ukryte przed tłumami turystów. Jednym z takich miejsc jest Palazzo Contarini del Bovolo i jego niesamowita klatka schodowa Scala Contarini del Bovolo, z której rozpościera się wspaniały widok na dachy Wenecji oraz Campanile di San Marco.

Klatka schodowa powstała w 1499 roku obok nieco starszego pałacu należącego do rodziny Contarini. Pałac zaprojektował Giovanni Candi, a spiralną klatkę schodową Giorgio Spavento. Nie łatwo trafić w to miejsce, ponieważ najpierw trzeba zejść z utartych szlaków turystycznych i dostać się na plac Campo Manin. Następnie wąskimi uliczkami trzeba skierować się na południe (warto rozglądać się za małymi tabliczkami z napisem Scala Contarini del Bovolo).

Scala Contarini del Bovolo (fot. Michał Banach)
Scala Contarini del Bovolo (fot. Michał Banach)

Nie jest to miejsce często odwiedzane przez turystów, a większość wycieczek ogranicza się do wejścia na placyk przed schodami. Warto jednak kupić bilet i wejść na szczyt schodów, ponieważ z znajdującego się tam punktu widokowego widać panoramę Wenecji oraz Campanile di San Marco.

Co najważniejsze, niezależnie od tłumów w samej Wenecji, zwykle na samych schodach spotkamy pojedyncze osoby, dzięki czemu będziemy mogli dosłownie poszaleć z aparatem i zrobić nietypowe zdjęcia. Jest tu o wiele ciszej i spokojniej niż na szczycie dzwonnicy na Placu Św. Marka. Warto przyjść w późniejszych godzinach – nawet po 15:00, dzięki czemu mając słońce za plecami będziemy mieli wszystko świetnie oświetlone.

Scala Contarini del Bovolo (fot. Michał Banach)
Scala Contarini del Bovolo (fot. Michał Banach)

Koszt wejścia to 7 euro, a do pokonania mamy około 80 stopni. Ponadto w pałacyku urządzane są wystawy, jednak stanowią one jedynie dodatek do widoku.

Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.