SanDisk zaprezentował właśnie nową kartę microSD o olbrzymiej pojemności 400 GB. Jest to największa dostępna obecnie na rynku karta tego typu i zapewne jeszcze długo będzie liderem.

Zaprezentowana karta jak na swoją pojemność ma znakomite parametry – transfer 100 MB/s  (czyli około 1200 zdjęć na minutę) i zapis 10 MB/s. Co ciekawe, zaprojektowano ją wyjątkowo solidnie, ponieważ według firmy powinna być odporna na wstrząsy, wysokie temperatury, promieniowanie rentgenowskie oraz wodę.

SanDisk Ultra microSDXC UHS-I o pojemności 400 GB

SanDisk Ultra microSDXC UHS-I o pojemności 400 GB

Nowa karta SanDisk Ultra microSDXC UHS-I niedługo trafi do sprzedaży (ale już można ją zamawiać w preorderze). Koszt w USA to około 250 dolarów, co jak na taką pojemność jest całkiem przystępną kwotą. Jeszcze nie wiadomo ile karta będzie kosztowała w Polsce, ale zapewne cena będzie w przeliczeniu podobna.

W zestawie razem z kartą dostajemy przejściówkę SD, dzięki czemu możemy wykorzystywać kartę w różnym sprzęcie. Niestety jest jeden problem – karty microSD wykorzystuje się głównie w smartfonach, a te póki co raczej nie poradzą sobie z obsługą takiej pojemności, zwłaszcza, że niewiele najnowszych telefonów może obsługiwać karty o pojemności 256 GB.

Zapewne w przyszłym roku topowe smartfony z Androidem będą już przystosowane do obsługi takich kart. Użytkownicy IPhonów dalej będą jednak musieli obchodzić się smakiem 😉

SanDisk Ultra microSDXC UHS-I o pojemności 400 GB

SanDisk Ultra microSDXC UHS-I o pojemności 400 GB

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.