W miniony weekend (długi weekend, ponieważ od czwartku) w Krakowie odbył się 3 Salon Książki Historycznej, organizowany przez Targi Kraków. Impreza przyciągnęła wielu wydawców, którzy zaprezentowali swoje książki oraz komiksy.

Salon Książki Historycznej połączony z Kongresem Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski to przedsmak odbywających się pod koniec października w Krakowie Targów Książki. Wydarzenie to jest jednak dedykowane tylko i wyłącznie wydawcom i autorom książek historycznych.

Chociaż w porównaniu do Targów Książki, jest to mała i wręcz kameralna impreza, możliwość spokojnego spotkania z wydawcami oraz autorami książek historycznych, bez typowych dla targów tłumów zwiedzających jest bardzo fajnym rozwiązaniem. Na spokojnie można porozmawiać na temat książek, oraz zapoznać się z ofertą wydawnictw.

W tym roku na Salonie obecnych było kilkudziesięciu wydawców z całego kraju, którzy zaprezentowali szeroki przekrój publikacji historycznych. Od pozycji poświęconych historii samego Krakowa, przez historie Polski na przestrzeni wieków, aż po komiksy historyczne.

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.