Odwiedzając południową Francję, Lazurowe Wybrzeże i przede wszystkim okolice Monako zwykle największymi atrakcjami poza tym mikroskopijnym państwem będzie Cannes albo Nicea. Można jednak nieco zboczyć z trasy i zajrzeć do małego położonego naszczycie góry miasteczka Saint-Paul-de-Vence.

Zamieszkane przez około 3500 osób miasteczko było kiedyś małym zamkiem. Obecnie jest prężnie działającym miasteczkiem kulturalnym. Można tam znaleźć wiele galerii i sklepów z różnymi wytworami artystów – od obrazów i rzeź po biżuterię i ozdobne wyposażenie domów.

Z samego Saint-Paul-de-Vence rozpościera się malowniczy widok na okoliczne wzgórza pokryte winnicami i licznymi domkami. Warto tam zajrzeć, aby poczuć klimat Prowansji.

Podziel się.

O autorze

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.