Rzym nazywany również Wiecznym Miastem to chyba jedna z najbardziej znanych europejskich stolic, zaraz obok Paryża, Londynu i Berlina. Miasto ma bardzo nietypowy charakter, ponieważ mimo swojego ogromu pełne jest wąskich uliczek, zabytków i… turystów.

Na początku września odwiedziłem to miasto już po raz drugi, ale tym razem uzbrojony w aparat. Z tygodniowego pobytu powstała taka oto mała galeria. A że dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Turystyki, to może zachęci ona Was do odwiedzenia tego miasta (jeśli jeszcze tam nie byliście) albo do podzielenia się swoimi zdjęciami z wakacji 😉

Rzym to… specyficzne miasto. Bez wątpienia ma swój urok, ale jeśli przyjrzeć się mu z bliska, zauważa się panującym w nim chaos, nieład i ogólnie nieporządek. Praktycznie wszystkie uliczki zasłane są samochodami, a im bliżej znanych atrakcji tym większe tłumy turystów.

Zrobienie dobrych zdjęć pokazujących miasto, a nie dzikie tłumy turystów graniczy z cudem. Pobyt w Rzymie był całkiem ciekawy, ale pomijając niesamowite zabytki i klimat niektórych zatłoczonych samochodami rejonów, miasto to nie zachęciło mnie do ponownych odwiedzin.

Zamek Świętego Anioła (fot. Michał Banach)

Zamek Świętego Anioła (fot. Michał Banach)

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.