Wydawać by się mogło, że największe koncerny motoryzacyjne nie dopuszczą na rynek żadnego niezależnego gracza, oferującego supersamochody.A jednak, firma Rezvani postanowiła powalczyć o klientów niesamowitym SUV-em o nazwie Tank.

Nazwa Rezvani Tank mówi sama za siebie – zaprezentowany samochód to skrzyżowanie Hummera z Wranglerem, wojskowymi samochodami terenowymi i hollywoodzkimi drogowymi potworami z filmów sci-fi i akcji. Pod maską umieszczono 500-konny silnik V8 o pojemności 6,4 litra, osadzony na wzmocnionym zawieszeniu do jazdy w trudnym terenie, a całe wnętrze wykończono luksusowo, z skórzaną tapicerką oraz rozbudowanym systemem multimedialnym. Długość samochodu to około 5 m, wysokość ponad 2 m a szerokość również ponad 2 m. Wszystko to przy masie około 2 ton (w wersji podstawowej).

Rezvani Tank (fot. Rezvani)

Rezvani Tank (fot. Rezvani)

Jeśli podstawowe możliwości terenowe są za małe, za dodatkową opłatą można zamówić specjalny pakiet terenowy z jeszcze solidniejszym zawieszeniem, przekładnią i amortyzatorami. Aby w pełni zasłużyć na swoją nazwę, za 40 do 95 tys. dolarów można dokupić… opancerzenie na poziomie B4, B6 lub B7.

Opancerzenie na poziomie B4 zapewnia ochronę przed bronią krótką i strzelbami, natomiast na poziomie B6 pojazd chroniony jest przed pociskami z karabinków szturmowych i snajperskich kalibru do 7,62 mm. Ochrona na poziomie B7 zapewnia natomiast odporność na pociski przeciwpancerne kalibru 7,62 i 7,92 mm. Ponadto aby w pełni poczuć się jak w czołgu, można dokupić system kamer termowizyjnych, aby lepiej poruszać się nocą.

Rezvani Tank (fot. Rezvani)

Rezvani Tank (fot. Rezvani)

Niestety za taką przyjemność trzeba zapłacić – cena podstawowa to 178 000 dolarów, a wersja dobrze wyposażona do koszt ponad 200 000 dolarów. Jeśli chcemy wyposażyć Tanka w opancerzenie, to trzeba doliczyć jeszcze wspomniane 40 do 95 tys. dolarów. Tym samym cena w przeliczeniu na złotówki będzie się wahać od 640 000 do prawie 1 mln złotych. Jeśli jesteście zainteresowani, już można składać zamówienia, a dostawy przewidziane są podobno na końcówkę tego roku.

Amerykańska firma Rezvani ma w swojej ofercie jeszcze kilka modeli samochodów, ale wszystkie są autami typowo sportowymi.Tank to pierwszy SUV w ich ofercie.

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.