W tym roku po raz kolejny zorganizowano w Poznaniu targi i wystawę starych samochodów Retro Motor Show. Wydarzenie to zorganizowano w dniach 26-28 października 2018 roku. Do stolicy Wielkopolski przybyli posiadacze zarówno oldtimerów jak i youngtimerów, a także nieco cięższych i bardziej specjalistycznych starych pojazdów.

Retro Motor Show na stałe wpisało się w kalendarz imprez organizowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. Chociaż prezentowane samochody w dużej mierze znane są z poprzednich edycji, pojawiło się sporo nowości, zwłaszcza wśród starszych aut. Nie zabrakło kultowych autobusów, wozów strażackich, pojazdów wojskowych z powstającego Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu czy też najróżniejszych ciągników, ciężarówek i jednośladów. Oczywiście najwięcej było oldtimerów i youngtimerów.

Jedną z większych i bardziej zauważalnych zmian w porównaniu do wcześniejszych edycji było nieco luźniejsze rozstawienie samochodów, dzięki czemu o wiele łatwiej było je sfotografować. Niestety nie obyło się bez wszechobecnych barierek, które momentami zakrywały samochody, ale jest to zrozumiałe, ponieważ przy sporej liczbie odwiedzających, nie byłoby możliwe zapanowanie nad bezpieczeństwem wystawionych pojazdów – często bardzo nietypowych.

Oprócz kolekcjonerów samochodów, na targach zaprezentowały się również firmy specjalizujące się w renowacji starych samochodów czy też produkcji części, giełdy klasyków (bądź firmy pośredniczące lub  ułatwiające zakup starych samochodów jak np. zdzis.com) oraz sklepy z modelami samochodów. Na szczęście sklepy z gadżetami zostały skrzętnie ukryte z boku, dzięki czemu nie przeszkadzały w podziwianiu wystawionych aut.

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji odwiedzić poznańskiego Retro Motor Show, macie na to cały weekend. Inaczej będziecie musieli czekać cały rok na kolejną edycję!

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.