Dzisiaj w Port Moresby, stolicy Papui-Nowej Gwinei rozpoczną się XV Igrzyska Pacyfiku. Zawody potrwają do 18 lipca. W ramach przygotowań do wydarzenia, na początku czerwca satelita Pléiades wykonał bardzo szczegółowe zdjęcie miasta.

Zdjęcie Port Moresby wykonane 2 czerwca 2015 roku przez satelitę Pléiades (fot. Airbus Defence and Space)

Zdjęcie Port Moresby wykonane 2 czerwca 2015 roku przez satelitę Pléiades (fot. Airbus Defence and Space)

W XV Igrzyskach Pacyfiku wezmą udział sportowcy z 24 krajów, min. Australii, Nowej Zelandii, Fidżi, Samoa, Wysp Marshalla, itd. Sportowcy zmierzą się w 28 dyscyplinach, takich jak koszykówka, lekkoatletyka, siatkówka plażowa, boks, krykiet, golf, piłka nożna, podnoszenie ciężarów, rugby, squash, pływanie, tenis, tenis stołowy czy też siatkówka.

Wybór gospodarza nastąpił 27 września 2009 roku. Władze miasta musiały rozbudować lokalną infrastrukturę, aby sprostać wymaganiom tak dużej imprezy.

Zdjęcie w oryginalnej rozdzielczości można pobrać pod TYM linkiem.

Źródło: Airbus Defence and Space

Podziel się.

O autorze

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.