Większość ludzi o godzinie 4 nad ranem raczej jeszcze śpi – chyba, że muszą wstać do pracy. Sam o tej godzinie również zwykle nabieram sił przed kolejnym dniem, ale czasami trzeba zrobić wyjątek. Dzięki ekipie WLKP_Spotters mogłem spędzić środowy poranek na płycie lotniska Poznań-Ławica.

Nie zawsze trzeba mieć specjalną okazję aby odwiedzić lotnisko. Czasami zwykły dzień operacyjny pozwala na zrobienie ciekawych zdjęć. Tak było właśnie wczoraj podczas wizyty na lotnisku Poznań-Ławica przed wschodem słońca.

Na szczęście pogoda cały czas dopisuje, więc było w miarę ciepło (chociaż im bliżej wschodu słońca, tym było zdecydowanie zimniej). Mogliśmy niewielką grupą pozytywnie zakręconych fotografów pokręcić się wśród przygotowywanych do startu maszyn, z których najważniejszą był Boeing 737 MAX 8 PLL LOT.

Ponadto nie zabrakło standardowych gości naszego poznańskiego lotniska, czyli Airbusów WizzAir, Boeingów Ryanair oraz Bombardierów PLL LOT i Lufthansa. Na wschód słońca został tylko Boeing Enterair i Ryanair. Poniżej znajdziecie zdjęcia z tego krótkiego, ale ciekawego wypadu.

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.