Wydawnictwo Almparess wydało w zeszłym roku dwie książki Michaela E. Haskewa z serii Porównania broni: Broń piechoty II wojny światowej i Broń pancerna II wojny światowej. Był to całkiem fajne książki zawierające dosyć proste i przyjemne dla czytelników porównania różnych rodzajów uzbrojenia. W tym roku seria powiększyła się o kolejne aż 3 nowe tytuły. Pierwszy do recenzji trafił tytuł – Artyleria II wojny światowej.

Podobnie jak w przypadku wspomnianych wcześniej książek, także i tym razem w nasze ręce trafia niespełna 50-stronicowa książka, w której autor porównuje różne rodzaje uzbrojenia artyleryjskiego stosowanego podczas II wojny światowej. Pod względem wizualnym książka ta jest identyczna jak poprzednie prace tego autora.

Oprócz licznych barwnych ilustracji, wykresów, diagramów itd. mamy kilka ogólnych informacji o poszczególnych rodzajach uzbrojenia. Autor krótko i zwięźle opisuje lekkie działa przeciwpancerne, artylerię większego kalibru, artylerię samobieżną, rakietową, przeciwlotniczą oraz najcięższą i kolejową. Za każdej stronie znajdziemy kilka barwnych wykresów, obrazujących porównywane uzbrojenie.

Książka nie zaskakuje swoją treścią, także dla bardziej obeznanego z tematem czytelnika jest ona stanowczo zbyt uboga. Opisy są krótkie i zwięzłe, także zainteresują zwłaszcza młodszych czytelników, oraz osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z historią uzbrojenia z czasów II wojny światowej.

Niestety o ile w dwóch pierwszych książkach można było ocenić to jako “skromne początki” tak już w kolejnym tytule czuje się pewien niedosyt. Od strony wizualnej książka jest bardzo fajna, ale brakuje szerszych opisów i bardziej szczegółowych danych.

Przypomina to trochę książkę dla dzieci, a szkoda, ponieważ tego typu tytuł mógłby być bardzo ciekawy, ponieważ porównywanie uzbrojenia to jedno z bardziej popularnych hobby wielu internautów.

Porównanie broni - Artyleria II wojny światowej

Porównanie broni – Artyleria II wojny światowej

6.0

Porównanie broni - Artyleria II wojny światowej to kolejna książka serii Porównanie broni wydawnictwa Almapress. Podobnie jak poprzednie części na około 50 stronach znajdziemy liczne plansze barwne i informacje na temat różnego rodzaju środków artyleryjskich z czasów II wojny światowej.

  • 6
  • Ocena użytkowników (0 głosów) 0
Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.