Poznań to wyjątkowe miasto, które zawsze odkrywa się na nowo. Niezależnie, czy jesteś tam po raz drugi, czy dziesiąty, zawsze możesz znaleźć dla siebie coś nowego. Eksplorowanie zakamarków starego miasta to wielka frajda, dla młodszych, jak I dla starszych turystów.
Poznaj tajemnice Poznania!
To miasto ma w sobie wyjątkowy urok, dlatego wciąż przyciąga rzesze turystów. Położone nad rzeką Wartą, na Pojezierzu Wielkopolskim, stanowi historyczną stolicę Wielkopolski. Sercem Poznania jest urokliwy Rynek, który od zawsze kojarzy się z umieszczonymi na wieży Ratusza koziołkami, które stukają się głowami. Związana jest z nimi interesująca legenda, o której warto sobie poczytać!
Jednak renesansowy Ratusz to nie tylko koziołki, ale też Muzeum Historii Miasta Poznania. Naprawdę warto je zobaczyć, ale niestety można to zrobić dopiero w 2021 r. – po remoncie. Spacerując po rynku, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na urokliwe domki Budników, czyli kilka kolorowych starcy kamieniczek. Wyglądają bardzo ciekawie i też ciekawą mają historię. Były to domy biedniejszych kupców, które wybudowano w XVI w.
Na Rynku znajduje się także Pręgierz, który wzbudza duże zainteresowanie turystów. To dawne narzędzie służące do wymierzania kary publicznej. Samorząd posiadał niegdyś prawa sądownicze. Wśród członków patrycjatu wchodzących w skład ławy sądowniczej wchodził m.in. wójt, który miał do pomocy sługi i kata. To jego postać znajduje się na „słupie hańby” z uniesionym do góry mieczem. Tę historię też warto lepiej poznać.
Poznań to przede wszystkim Stare Miasto
Być w Poznaniu i nie zajrzeć na Stare Miasto? To byłby duży nietakt. To miejsce przyciąga zawsze największe rzesze turystów. Ten, kto lubi zaszyć się w starych sakralnych budowlach, podziwiając uroki dawnego budownictwa, nie może przeoczyć bazyliki kolegiackiej Matki Bożej Nieustającej Pomocy, św. Marii Magdaleny i św. Stanisława Biskupa. W Poznaniu mówi się na ten kościół po prostu Fara. Do użytku bazylika została oddana w 1701 r., ale pracę przy świątyni trwały bardzo długo, bo 50 lat!
Następny punkt wycieczki po Starym Mieście to Zamek Królewski, w którym znajduje się obecnie Muzeum Narodowe. Będąc w tym miejscu, można zatrzymać się na chwilę przy pozostałościach dawnych murów Poznania. Uwadze turysty na pewno nie ujdzie dawny budynek Hotelu Saskiego, w którym zatrzymał się kiedyś sam Napoleon!
Ze Starego Miasta warto przejść (jeśli czas pozwoli) na Śródmieście. Tutaj również można spotkać się z przepysznym widokiem zabytków XIX i początku XX w. Biblioteka Raczyńskich to obowiązkowy punkt zwiedzania – po prostu szkoda by było tu nie zajrzeć. Jeśli ktoś nie przepada za książkami, to powinien zatrzymać się tam na chwilę z innego względu. To najstarsza biblioteka publiczna w Polsce! Koniecznie trzeba też zobaczyć budynki dawnego Banku Włościańskiego, Banku Wschodniego oraz Bazaru. Turyści zachwycają się też niemieckim Teatrem Miejskim Arkadia.
Gdzie zanocować w Poznaniu? Wybierz komfortowy pokój w hotelu
Jeśli chcesz spędzić miło czas, nie tylko podczas zwiedzania, zainwestuj więcej złotówek w dobry hotel. Jednym z nich jest Hotel IBB Andersia: www.andersiahotel.pl, w którym oprócz komfortowego lokum goście dostają szeroką ofertę do wyboru. Po całym dniu intensywnego zwiedzania relaks w ekskluzywnym SPA stanie się dla Ciebie dobrodziejstwem. Wypijesz aromatyczną kawę i zjesz pyszne przekąski w nowoczesnym Lobby Barze, gdzie znajdziesz również przytulne miejsce do kameralnych spotkań z bliskimi. Do dyspozycji gości jest także wykwintna restauracja Flavoria.
To tylko jeden z wielu hoteli, które mile ugoszczą każdego turystę. Możesz też szukać noclegu na prywatnej kwaterze czy w komfortowych Apartamentach na Starym Mieście. Sporo zależy do zasobności Twojego portfela i ile pieniędzy chcesz przeznaczyć na nocleg. Warto jednak odłożyć fundusze znacznie wcześniej, aby będąc na weekend w mieście, zarezerwować komfortowy hotel i dobrze wypocząć.
Discover more from SmartAge.pl
Subscribe to get the latest posts sent to your email.