Przed rozpoczęciem targów i pokazów lotniczych 2016 Farnborough Airshow w Wielkiej Brytanii, Boeing przygotował nietypowy filmik promujący jeden z najważniejszych obecnie samolotów oferowanych przez amerykańskie zakłady. Niby kolejna reklama, ale to jak ten samolot wystartował… dobrze, że nikt nie robi tego z pasażerami.

Efektowne, prawie pionowe starty samolotów pasażerskich to dosyć częsty widok podczas dużych imprez lotniczych. Celem takich lotów jest tylko i wyłącznie pokazanie możliwości technicznych samolotu i zrobienie wrażenia.

Nikt przy zdrowych zmysłach nie wystartowałby samolotem pasażerskim z pasażerami na pokładzie w taki sposób. Pomijając przeciążenia, takie starty mają również spory wpływ na konstrukcję maszyny i mogłyby skrócić resurs.

Warto dodać, że Polskie linie lotnicze LOT wykorzystują 6 Dreamlinerów.

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.