Wybór kierunku podróży poślubnej to trudne zadanie. Jest to wyjątkowa podróż, dlatego wybór odpowiedniego kierunku jest bardzo ważny. Oto 4 propozycje kierunków, które warto rozważyć, nawet zimą!

Ciepło, coraz cieplej…

Jeśli uwielbiacie naturę, kochacie słońce i czas słodkiego lenistwa, to pierwszym z kierunków, jaki warto wziąć pod uwagę jest Zanzibar, czyli wyspa umiejscowiona na Oceanie Indyjskim. To właśnie tutaj będziecie mogli do woli odpoczywać na plażach o białym, miękkim piasku i zażywać kąpieli w krystalicznie czystych wodach wspomnianego oceanu. Jedną z atrakcji opisywanego miejsca jest Park Narodów, w którym znajdziecie tzw. Wielką Piątkę Afrykańską, czyli pięć najpopularniejszych zwierząt zamieszkujących Afrykę (nosorożec, bawół, lew, słoń, lampart).

Costa del Sol – czyli w wolnym tłumaczeniu Słoneczne Wybrzeże – to jeden z popularniejszych regionów turystycznych Hiszpanii. To właśnie tu – na długości ok. 180 km – położone są nowoczesne hotele i innego typu, nie mniej atrakcyjne ośrodki turystyczne. Costa del Sol zaskoczy Was nie tylko wysoką temperaturą, ale również górskimi widokami, niecodziennym zespołem jaskiń Cueva de Nerja i bliskością innych popularnych miejsc, takich jak chociażby słynna Sewilla czy Malaga.

Zanzibar

Zanzibar

Mroźne klimaty

Uwielbiacie zimę i pragniecie, aby niskie temperatury oraz bajkowe scenerie stały się tematem przewodnim Waszej podróży poślubnej? W takim razie koniecznie odwiedźcie Livigno, czyli największy ośrodek sportów zimowych zlokalizowany we włoskiej Lombardii. To właśnie tutaj – od listopada do maja – znajdziecie czynne stoki znajdujące na wysokości od 1 800 m n.p.m. do nawet 3 000 m n.p.m. A może z przyjemnością zrezygnujecie z jazdy na nartach na rzecz innych sportów? W Livigno jak przysłowiowe ryby w wodzie poczują się również amatorzy nordic walking, wspinaczki lodowej, jazdy na skuterach śnieżnych czy też jazdy konnej.

Innym, godnym polecenia miejscem wręcz idealnym dla miłośników zimowego szaleństwa, jest Maso Corto czyli mała, alpejska wioska znajdująca się w Tyrolu Południowym. Region obfituje w zamki, ruiny, zapierające oddech w piersi ogrody oraz winnice. Niemniej jednak jest to także miejsce słynące z niecodziennej wręcz gościnności i pysznej kuchni. W Maso Corto nie brak również basenów, saun, klubów czy też dyskotek.

Maso Corto

Maso Corto

To tylko cztery propozycje, więcej inspiracji dotyczących podróży poślubnej znajdziecie na www.wedding.pl/inspiracje/podroz-poslubna/

Podziel się.