Tłumy turystów i dziesiątki samochodów zaparkowanych przy plaży Nantasket w miasteczku Hull w stanie Massachusetts w USA w latach 20., zapewne w okolicach 4 lipca. W tym czasie głównymi samochodami produkowanymi w USA były Fordy T. Łącznie zbudowano ponad 13 milionów samochodów tego typu. Oznacza to, że był praktycznie wszędzie. Występowały głównie w kolorze czarnym (jak na zdjęciu) chyba, że właściciel sam go przemalował.

Miasteczko Hull i plaża Nantasket słynną z przepięknego piaszczystego brzegu. Co roku dziesiątki tysięcy turystów z całego regiony przyjeżdża do tego ośrodka. Nazwa Nantasket pochodzi z języka miejscowych Indian  i znaczy „miejsce odpływów”. W 1825 roku Paul Warrick zbudował tam pierwszy ośrodek wczasowy. W kolejnych latach zbudowano kolejne. Z czasem powstały tam przystanie dla promów i parowców. Samo miasteczko położone jest na półwyspie. Plaża ma kilka kilometrów długości.

Samochody zaparkowane przy plaży w Hull, w Massachusetts w latach 20.
Samochody zaparkowane przy plaży w Hull, w Massachusetts w latach 20.
Wesprzyj nas: buycoffe.to SmartAge.pl
Share.

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.