Po długich oczekiwaniach Disney wypuścił do sieci pierwszy teaser kolejnej, piątej już części Piratów z Karaibów – Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tale. Zapowiada się mroczne i mocne kino z oryginalną rolą Javiera Bardema. Premiera w maju 2017 roku, więc już niedługo!

Trochę musieliśmy poczekać na kolejną część Piratów, ale zaprezentowany teaser, chociaż krótki, zapowiada się bardzo ciekawie, a przede wszystkim mrocznie, co w przypadku filmów Disneya jest czymś mało popularnym. Fabuła również zapowiada się bardzo ciekawie. Jack Sparrow będzie musiał odnaleźć Trójząb Posejdona aby poskromić Kapitana Salazara (w tej roli Javier Bardem, który w teaserze pokazał się… upiornie), który ma jeden cel – zabić wszystkich piratów.

W pierwszych komentarzach do zaprezentowanego teasera można zauważyć jednak trochę krytyki, dotyczącej powielania schematów z poprzednich części – znowu jakiś upiorny kapitan z trupią załogą. Może i jest to powielanie schematów, ale powiedzmy sobie szczerze – gdybym był to zwykły film o piratach, raczej nie byłoby to czego oglądać.

Jako fan serii, a zwłaszcza trzeciej części (czwarta była nieco na siłę według mnie, ale też nie była taka zła) nie mogę się doczekać premiery. Oprócz samej fabuły jestem również ciekaw jak wypadnie ścieżka muzyczna w filmie, ponieważ według dostępnych informacji odpowiada za nią jedynie Geoff Zanelli, a w poprzednich częściach przewijał się jeszcze Hans Zimmer i Klaus Badelt, którzy stworzyli świetną muzykę.

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.