Dokładnie 5 lat temu, 1 lutego 2014 roku portal SmartAge.pl został oficjalnie uruchomiony. Chociaż strona była w sieci już od jakiegoś czasu, dopiero tego dnia oficjalnie ruszyła w docelowej formule, która cały czas się sprawdza. Aż ciężko uwierzyć, że już tyle czasu minęło!

O stronie mógłbym opowiadać całkiem długo (ci, którzy mnie znają osobiście zapewne by się nie zdziwili z tego powodu 😉 ), ale kiedy mam coś na ten temat napisać, nagle nie wiem jak to ubrać w odpowiednie słowa. Z drugiej strony piąta rocznica powstania strony zobowiązuje do popełnienia kilku zdań komentarza 🙂

Portal SmartAge.pl powstał z inicjatywy kilku osób (chociaż ostatecznie z ekipy, która powołała go do życia, zostałem sam, ale może tak miało być?). W ciągu tych 5 lat strona wielokrotnie się zmieniała, zarówno pod względem wizualnym, jak i formy publikowanych materiałów, ale cały czas zachowała swój charakter portalu pełnego ciekawostek z różnych dziedzin.

Kiedy zaczynałem swoją przygodę z SmartAge.pl, było to dla mnie hobby, które z czasem przerodziło się w pasję, a obecnie staje się stopniowo pomysłem na życie. Praktycznie cały czas szukam pomysłów na kolejne publikacje i wpisy, a wiele wypadów fotograficznych kończy się zebraniem zdjęć do kolejnych artykułów na stronie. O pomysłach jak rozwinąć portal nie wspomnę, ponieważ jest ich dużo więcej niż możliwości ich realizacji – zarówno z powodu czasu jak i środków potrzebnych na ich realizację 😉

Przez te 5 lat na stronie pojawiły się 2454 wpisy, w tym aż 1472 artykuły. Sam przygotowałem 2019 publikacji, które trafiły na stronę (ciekawy zbieg okoliczności, że w akurat dzisiaj ten tekst który czytacie, jest moim 2019 wpisem na stronie). Liczby te nie odzwierciedlają wszystkich publikacji jakie kiedykolwiek pojawiły się, ponieważ pewna ich liczba z czasem została usunięta – prawdopodobnie zbliżalibyśmy się już do 3000!

SmartAge.pl nie istniałby jednak bez Was, czytelników. W całej dotychczasowej historii stronę odwiedziło ponad 2 mln osób i chociaż może wynik ten nie jest spektakularny jeśli patrzeć na ruch na wielu innych stronach, dla mnie jest powodem do dumy i motywacją do dalszego działania.

Na koniec chciałbym dodać, że w ramach obchodów tej okrągłej rocznicy, w najbliższych dniach postanowiliśmy zorganizować 5 konkursów, w których do wygrania będą różne ciekawe nagrody. Zdobycie ich będzie jednak wymagało nieco znajomości tekstów, które pojawiły się na portalu SmartAge.pl w ciągu tych kilku lat działalności, dlatego zachęcam do zagłębienia się w różne, nawet starsze artykuły 🙂

Podsumowanie roku 2018

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.