Bardzo efektowny filmik, a dokładnie timelapse przedstawiający Los Angeles. Co ciekawe, nakręcono go przy użyciu kamery Phase One XF IQ3 100 MP, dającej możliwość nagrywania w rozdzielczości 12K (sic!). Kamera ta w zależności od wersji i obiektywów kosztuje ponad 40 tyś euro. Z drugiej strony za taką ceną mamy niesamowitą rozdzielczość.

Twórcą filmu jest Joe Capra z Scientifantastic.com, fotograf specjalizujący się w zdjęciach i filmach w bardzo wysokiej rozdzielczości. Jego filmy można zobaczyć min. na Discovery Channel, National Geographic, Animal Planet, Gizmodo, Wired czy też Washington Post.

Więcej informacji o twórcy filmu znajdziecie na jego stronie www.scientifantastic.com, a informacje o kamerze, a dokładnie całym systemie znajdziecie na stronie PhaseOne.com

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.