Firma Kingstone zaprezentowała niesamowitego pendriva o pojemności 2 terabajtów. Jest to na tę chwilę pendrive o największej pojemności, jaki pojawi się w sprzedaży. Cena urządzenia nie jest znana, ale wiadomo, że trafi do sprzedaży w lutym.

Kingston DataTraveler Ultimate Generation Terabyte (GT) będzie bez wątpienia królem pendrivów. Obecnie standardem są jeszcze pamięci o pojemności 16, 32 i 64 GB, a pendrivy o pojemności 256 GB to rzadkość. Najnowszy pendrive Kingstona trafi do sprzedaży w lutym (ciekawe kiedy będzie dostępny w Polsce?).

Pendrive będzie dostępny w dwóch wersjach o pojemności 1 i 2 TB. Samo urządzenie wyposażone jest w interfejs USB 3.1 i ma wymiary 7,2 x 2,7 x 2,1 cm. Obudowana jest w pełni metalowa i umożliwia pracę w temperaturach od -25 °C do 60 °C. Producent przewiduje 5-letnią gwarancję. Niestety to wszystko co wiadomo na jego temat na tę chwilę.

Śmiało można powiedzieć, że nie będzie to pendrive dla każdego. Większość użytkowników komputerów nie potrzebuje aż takiej pojemności – i nie ma nawet dysków twardych o takiej pojemności w swoich komputerach. Ucieszą się natomiast najbardziej twórcy filmów, zwłaszcza w 4K oraz zapewne fotografowie. Robiąc zdjęcia w RAW-ach bardzo łatwo zapełnić kilka terabajtów, dlatego taka pamięć będzie dobrym narzędziem do przenoszenia wszystkich swoich zdjęć.

Pozostaje jedynie pytanie jaka będzie cena pamięci i prędkość przenoszenia plików. Oraz ogólnie jakość urządzenia. Z pendrivami bywa różnie pod tym względem, nawet jeśli mowa o urządzeniach z wyższej półki.

Kingston DataTraveler Ultimate Generation Terabyte (GT)

Kingston DataTraveler Ultimate Generation Terabyte (GT)

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.