Plecaki towarzyszą nam w podróży, wyprawach w góry, na ryby, wyprawach fotograficznych i wszędzie tam, gdzie musimy zabrać ze sobą jakiś sprzęt i chcemy mieć wolne ręce. Problem w tym, że chociaż plecaki są wygodne, aby się do nich dostać, nawet po coś małego, musimy je zdjąć. Inaczej wygląda to w przypadku plecaków Mr Pickett firmy Paxis.

Firma Paxis powstała z inicjatywy grupy entuzjastów wędrówek, którzy postanowili rozwiązać jedną z największych wad plecaków jakie zauważyli w czasie swoich wypraw – szybki dostęp do najważniejszego wyposażenia.

Plecak Mt Pickett firmy Paxis

Plecak Mt Pickett firmy Paxis

We współpracy z inżynierami i projektantami stworzyli serię plecaków Mr Pickett. Na pierwszy rzut oka wyglądają one jak typowe plecaki. Po przyjrzeniu się, zwraca uwagę uchwyt podobny do stosowanego w spadochronach. Po jego pociągnięciu dolna część plecaka przesuwa się do przodu na specjalnym stelażu.

Specjalna kieszeń ma wymiary idealne do schowania drobnych przedmiotów, takich jak mały aparat, apteczka, coś do zjedzenia, lornetka czy też przynęty wędkarskie. Dzięki prostemu rozwiązaniu nie musimy zdejmować plecaka, aby dostać się do najczęściej wykorzystywanych przedmiotów, które w nim umieściliśmy.

Firma Paxis ma w swojej ofercie kilka plecaków różniących się kolorami i wielkością. Wszystkie są wodoodporne i mają wysuwaną kieszeń. Ponadto posiadają liczne kieszenie i przegródki, dzięki którym spokojnie zapakujemy wszystko do środka.

Plecak Mt Pickett firmy Paxis

Plecak Mt Pickett firmy Paxis

A komu może przydać się taki sprzęt? Każdemu kto korzysta z plecaka w czasie wypraw, wędkarzom oraz fotografom.Niezależnie od modelu, dodatkowa kieszeń może pomieścić przedmioty o wadze 2,3 kg (chociaż znając życie, zapewne jeśli włożymy nieco więcej, też wytrzyma). Sam plecak wazy natomiast 2,5 kg.

Obecnie dostępne są dwie wersje plecaków – Mt Pickett 20 i Mt Pickett 18. Ten pierwszy jest nieco większy i ma wymiary 50x30x17 cm. Dodatkowo jego ruchoma kieszeń jest nieco większa niż w modelu 18 (który ma wymiary 45x30x17).

Plecak Mt Pickett firmy Paxis

Plecak Mt Pickett firmy Paxis

Niestety innowacja kosztuje. W zależności od rozmiaru plecak kosztuje 249 albo 199 dolarów. Jeśli jednak chcielibyście nabyć taki plecak, musicie doliczyć koszty shippingu z USA – około 100 dolarów. Na szczęście w najbliższych miesiącach firma Paxis planuje uruchomić dystrybucję w Europie. Dzięki temu zdobycie takiego plecaka będzie znacznie łatwiejsze.

Więcej informacji o plecakach i pełną ofertę znajdziecie na stronie firmy Paxis – paxispax.com

Poniżej tutorial dobrze pokazujący jak działa plecak firmy Paxis.

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.