Londyn, stolica Wielkiej Brytanii. Miasto będące najważniejszym miejscem olbrzymiego mocarstwa, mającego na początku XX wieku kolonie w każdej części kraju. Do Londynu ściągają znani artyści, przedsiębiorcy, politycy i… owce. W latach 20. i 30. XX wieku częstym widokiem na londyńskich ulicach były owce, sprowadzane w bardzo konkretnym celu, jakim było wystrzyżenie trawy w londyńskich parkach.

Chcąc zaoszczędzić na koszeniu trawy, władze miasta ściągały kilka razy do roku olbrzymie stada owiec z całej Wielkiej Brytanii, których jedynym zadaniem było skrócenie trawy w licznych parkach na terenie miasta, takich jak choćby Hyde Park.

Co ciekawe, dla właścicieli stad było to tak duże wyróżnienie, że potrafili przemierzyć prawie całą Wielką Brytanię, by trafić do Londyńskich parków. A mówili że to Szkoci są oszczędni…

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.