Wczoraj na lotnisku w Kobylnicy pod Poznaniem Grupa Akrobacyjna Żelazny oficjalnie rozpoczęła swój tegoroczny sezon pokazowy. Niewielka i zamknięta impreza skierowana była głównie do przyjaciół zespołu, ale nie mogło wśród nich zabraknąć i mnie.

Impreza miała całkowicie zamknięty charakter i nie była nigdzie oficjalnie nagłaśniania, w związku z czym na lotnisku nie było tłumów. Część lotnicza składała się z dwóch pokazów. W pierwszym uczestniczyły 4 maszyny – Extra 330LC i trzy Zliny 50LS, a w drugiej szybowiec MDM-1 Fox. Piloci zaprezentowali standardowy pokaz, ale jego najciekawszym i najnowszym elementem było “namalowanie” na niebie znaku Polski Walczącej. Niestety nawet przy ogniskowej 150 mm nie byłem w stanie objąć całego znaku w kadrze (ale zapewniam, że wygląda świetnie i o wiele ciekawiej od serca). Będzie go można podziwiać na wszystkich tegorocznych pokazach grupy.

Dzięki temu, że była to mała impreza można było spokojnie buszować między maszynami stojącymi przy pasie i hangarach. Dzięki temu udało mi się zrobić również kilka fajnych zdjęć statyki.

Pogoda również dopisała, ponieważ świeciło piękne słońce i wiał lekki wiatr, który skutecznie przegnał wszystkie chmury, ale niestety był za słaby aby wyeliminować typowe dla takiej pogody falowanie powietrza. Poniżej kilka ciekawszych zdjęć z pokazów, a więcej znajdziecie standardowo na stronie – Otwarcie sezonu Grupy Akrobacyjnej Żelazny – 05.05.2018.

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.