W USA znaleźć można tysiące opuszczonych budynków. Wiele z nich znajduje się w centrach wielkich metropolii, gdzie przypominają o niesamowitym tempie rozwoju miast. Matt Satell przy użyciu drona stworzył niesamowity filmik pokazujący liczne opuszczone budynki w Filadelfii.

Na liście opuszczonych miejsc przedstawionych na filmie znalazły się: PECO Delaware Station, Willow Steam Plant, Spring Garden Public School, Quaker Storage Building, Dreuding Brothers Building i RIchmond Power Station.

PECO Delaware Station

Elektrownia węglowa zbudowana w Fishtown w Filadelfii w 1920 roku i zaprojektowana przez Johna T. Windrama. Wykorzystywano ją do 2004 roku. W 2015 roku dotychczasowy właściciel budynku – Exelon Generation, sprzedał go Bartowi Blatsteinowi i Josephowi Volpe, którzy planują przebudowę obiektu na hotel.

PECO Delaware Station (fot. Matt Satell)

PECO Delaware Station (fot. Matt Satell)

Willow Steam Plant

Ciepłowania zbudowana w 1927 roku w Northern Liberties przez Philadelphia Electric Company. Wykorzystywano ją do 1982 roku. Niestety plany przebudowy obiektu upadły z powodu kosztów usuwania azbestu znajdującego się w budynku.

Willow Steam Plant (fot. Matt Satell)

Willow Steam Plant (fot. Matt Satell)

Spring Garden Public School

Szkoła zbudowana w 1931 roku w Poplar w Filadelfii. Budynek wyróżnia się niesamowitym dachem na którym umieszczono boisko. Budynek wykorzystywano do 1986 roku. Mimo planów przekształcenia go w apartamentowiec, nie rozpoczęto prac.

Spring Garden Public School (fot. Matt Satell)

Spring Garden Public School (fot. Matt Satell)

Quaker Storage Building

Magazyn zbudowany w 1969 roku przez Quaker Storage Company w Poplar w Filadelfii. Obecnie opuszczony.

Quaker Storage Building (fot. Matt Satell)

Quaker Storage Building (fot. Matt Satell)

Dreuding Brothers Building

Zbudowana w 1907 roku fabryka wyrobów skórzanych. Dziesięciopiętrowy budynek znajduje się w Kensington w Filadelfii. Od wielu lat pozostaje opuszczony i znajduje się w National Register of Historic Places (amerykański rejestr budynków i miejsc historycznych).

Dreuding Brothers Building (fot. Matt Satell)

Dreuding Brothers Building (fot. Matt Satell)

RIchmond Power Station

Zbudowana w 1925 roku elektrownia węglowa, znajdująca się w Port Richmond. Budynek zaprojektował W.C.L. Eglin. W szczytowym okresie elektrownia generowała moc 600 MW. W 1984 roku mimo modernizacji elektrownię zamknięto. Budynek pozostaje opuszczony do dnia dzisiejszego, chociaż w ostatnich latach usunięto z niego azbest. Budynek wykorzystano min. jako plan zdjęciowy do filmy Transformers 2.

Richmond Power Station (fot. Matt Satell)

Richmond Power Station (fot. Matt Satell)