Los Angeles słynie z wielu rzeczy, min. z olbrzymiego ruchu na drogach. Załoga śmigłowca ABC7 sfilmowała korek jaki utworzył się na 405 Freeway w zachodniej części Los Angeles. Chociaż nie jest to nic specjalnego dla mieszkańców miasta, ponieważ tego typu zatory na głównych drogach są bardzo częste, tak film obiegł dosłownie cały świat.

Patrząc na te krótkie filmy przede wszystkim uwagę przykuwa dosłownie biało-czerwony kolor autostrady oraz co istotne jeden szczegół odróżniający ten korek od podobnych w Europie. Samochody cały czas jadą i systematycznie posuwają się do przodu, natomiast np. w Polsce kierowcy nie tylko kleją się do siebie, ale również bardzo wolno ruszają, przez co tracą masę czasu.

A tu jeszcze jeden film:

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.