Wycieczki motocyklem do ciepłych krajów wymagają sumiennego zaplanowania. Oprócz formalności należy zadbać także o odpowiednie wyposażenie. Nie chodzi tylko o zabranie prawo jazdy i dowodu rejestracyjnego jednośladu. O czym zatem należy pamiętać, wybierając się do egzotycznego kraju

Zaplanuj swoją podróż i zadbaj o formalności

Wybierając się do ciepłych krajów, jak najbardziej można zabrać ze sobą swój ukochany motocykl, jednakże wiąże się to z koniecznością załatwieniu kilku istotnych spraw. Formalności należy dokonać już z wyprzedzeniem czasowym, czyli przed wyjazdem. Chodzi tutaj głównie o ubezpieczenie sprzętu i ubezpieczenie zdrowotne. Obowiązkowo należy sprawdzić, czy ubezpieczenie OC i przegląd stanu technicznego pojazdu są ważne. Jeśli któryś termin zbliża się ku końcowi, to najlepiej jest przedłużyć go przed wyjazdem, zamiast martwić się tym w trakcie swoich wakacji za granicą. Na wyjazdy motocyklowe jak najbardziej należy zabrać ze sobą zieloną kartę, szczególnie w przypadku wycieczki do kraju znajdującego się poza UE. Dlaczego? Taka karta stanowi pewnego rodzaju ochronę dla kierowcy. Dzięki niej nie będzie on musiał martwić się koniecznością poniesienia odpowiedzialności za ewentualne szkody wyrządzone osobom trzecim.

Nie można oczywiście zapomnieć o sprawdzeniu stanu technicznego maszyny. Nie obejdzie się bez oceny poziomu płynów, stanu klocków hamulcowych, akumulatora, świec i opon.

Wycieczki motocyklem do ciepłych krajów wymagają sumiennego zaplanowania. Oprócz formalności należy zadbać także o odpowiednie wyposażenie.

Wycieczki motocyklem do ciepłych krajów wymagają sumiennego zaplanowania. Oprócz formalności należy zadbać także o odpowiednie wyposażenie.

Jakie akcesoria będą potrzebne?

Jeśli ktoś jest zaprawionym w bojach turystą, to z całą pewnością powinien zainwestować w dobrej jakości kufry aluminiowe. Idealnie sprawdzają się one podczas każdych warunków – nawet podczas tych najcięższych wypraw. Jeśli jazda będzie odbywać się głównie po asfalcie, to można zdecydować się na sakwy motocyklowe lub kufry wykonane z mocnego plastiku. Niezależnie od tego dokąd planujemy się wybrać, należy wziąć ze sobą kombinezon przeciwdeszczowy i nakładki przeciwdeszczowe na buty oraz rękawice. Podczas podróżowania jednośladem po ciepłych krajach świetnie sprawuje się zbroja motocyklowa, która dobrze przepuszcza powietrze. Każdy motocyklista powinien mieć zawsze ze sobą zestaw naprawczy do opon motocyklowych i zestaw kluczy narzędziowych.

Wyjazdy na motocyklach – www.advpoland.pl

Podziel się.