Wakacje za pasem, a Ty non stop uzupełniasz listę rzeczy, jakie musisz ze sobą zabrać? Chyba każdy tak ma, że w momencie pakowania walizki uważa, że wszystkie umieszczone w niej rzeczy są mu absolutnie niezbędne do życia. Dopiero w momencie, gdy przyjdzie męczyć się z ciężkim bagażem dochodzimy do wniosku, że mogliśmy zabrać dużo mniej, a to co zabraliśmy wcale nie jest nam tak bardzo potrzebne jak nam się z początku wydawało. Sprawdź, jakich zasad przestrzegać pakując swoją wakacyjną torbę.

Jak najmniej butów

Ta kwestia sprawia najwięcej trudności szczególnie paniom, które chcą zabrać ze sobą obuwie na każdą okazję. Zazwyczaj okazuje się jednak, że 3 pary butów wystarczą na kilkudniowe czy nawet kilkunastodniowe wakacje. Wszystko zależy od tego, jak bardzo wybrane przez nas obuwie jest uniwersalne. Wyobraź sobie sytuacje, w jakich się znajdziesz podczas urlopu i zabierz ze sobą tylko te buty, które byś wtedy założył.

Mini apteczka

Bez względu na to, czy są to wczasy na Bali czy urlop w Sopocie musisz mieć ze sobą kilka podstawowych leków, które w nagłych przypadkach mogą „uratować” Ci życie. Mowa tutaj np. o lekach przeciwbólowych, menstruacyjnych i przeciwalergicznych. Z pewnością przydadzą Ci się także plastry na otarcia, bandaż elastyczny, a być może nawet maść na potłuczenia.

Niewielka ilość kosmetyków

Zazwyczaj przesadzamy z ich ilością. Są nie tylko ciężkie, ale też zajmują bardzo dużo miejsca w walizce. Postaraj się przelać potrzebną Ci na kilkudniowy wyjazd ilość każdego kosmetyku do mniejszej buteleczki, dzięki czemu nie będziesz musiał wozić ze sobą pół litrowych szamponów i żeli pod prysznic.

Warto dobrze przemyśleć co zabieramy na wakacje, aby nie brać rzeczy, które będą nieprzydatne
Warto dobrze przemyśleć co zabieramy na wakacje, aby nie brać rzeczy, które będą nieprzydatne

Najcenniejsze rzeczy miej przy sobie

Wydawać się może, że zgubienie bagażu to czysta abstrakcja ale tylko do momentu, gdy nie przytrafi się to także Tobie. Dlatego dmuchaj na zimne i wszystkie rzeczy typu aparat, komórka czy laptop spakuj do bagażu podręcznego, który będziesz miał cały czas na oku.

Zroluj ubrania zanim je spakujesz

Nie każdy jest zwolennikiem tej metody, ale sam możesz sprawdzić, że rolowanie ubrań pozwala maksymalnie wykorzystać dostępne w walizce miejsce, a także uniknąć zagnieceń na delikatnych bluzkach i sukienkach.

Nie zapomnij przejściówki

I na koniec to, o czym większość zapomina. Jeśli wybierasz się do kraju, gdzie niezbędny jest adapter wtyczki to kup go na kilka dni przed wylotem, wtedy nie będziesz musiał przepłacać na miejscu, ani denerwować się brakiem możliwości naładowania telefonu.

Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.