Nowy Jork nazywany jest miastem, które nigdy nie zasypia. Faktycznie coś w tym jest, ponieważ nocą, na ulicach spotkać można sporo ludzi, zwłaszcza w okolicach Times Square. W związku z tym punkty widokowe na najważniejszych wieżowcach otwarte są do późnych godzin nocnych. Widoczna z nich panorama miasta jest niesamowita.

Wszystkie zdjęcia wykonane zostały z tarasu widokowego Top of the Rock na szczycie Rockefeller Center. Chociaż sam wieżowiec nie jest bardzo wysoki, rozciąga się z niego znakomity widok na całe miasto. Jest to również idealne miejsce do obejrzenia rozświetlonego Empire State Building.

Największym plusem jest jednak stosunkowo mała ilość turystów na szczycie. Dzięki podzieleniu tarasu na 3 poziomy a także odpowiednim ustalaniem godzin wejścia na biletach na szczycie nie będą czekały na nas takie tłumy jak np. na empire State Building.

Efektem wizyty na Top of The Rock jest tych kilka nocnych zdjęć Manhattanu. Może daleko im do zdjęć lotniczych Vincenta Laforeta, ale zawsze to coś innego, niż typowe zdjęcia z wakacji strzelone smartfonem 🙂

Jeśli chciałbyś mieć trochę Nowego Jorku w swoim domu – pomyśl nad fototapetą z własnego zdjęcia lub skorzystaj z jednej z inspiracji na fototapety przedstawiające Nowy Jork.

A na deser dwa zdjęcie budynku z którego zdjęcia zostały zrobione:

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.