Już wiemy jak będzie nazywał się nowy film o przygodach agenta 007, Jamesa Bonda! Hurra! (gdyby ktoś jeszcze nie wiedział to będzie nazywał się Spectre).

Ale co ciekawsze, wiadomo też co będzie nowym bondowozem. Otóż, w przeciwieństwie do wcześniejszych filmów, w których wykorzystywano samochody całkiem seryjne, modyfikowane jedynie przez Q (no dobra, oprócz Toyoty 2000 gt z obciętym dachem powstałej do ‘Żyje się tylko dwa razy’ – Sean Connery nie mieścił się do coupe) tym razem samochód zostanie zbudowany specjalnie na potrzeby filmu. Nie, to nie Fiat 500. Uwaga uwaga, oto Aston Martin DB10.

Na temat samochodu wiadomo na razie jedynie, że w projekcie maczał palce reżyser Skyfall i Spectre – Sam Mendes, i że ma powstać 10 sztuk wozu. Można spodziewać się również, że będzie miał pod maską v12 i będzie wskazywał kierunek rozwoju designu Astona Martina w nadchodzących latach.

Aston Martin DB10 (www.caranddriver.com)

Aston Martin DB10 (www.caranddriver.com)

Podziel się.

O autorze

Michał Stefaniak

Absolwent Mechaniki i Budowy Maszyn na Politechnice Poznańskiej. Miłośnik odpadającego warstwami chromu, przepracowanego oleju i rdzy. Jedna z nielicznych osób, którym udało się podpalić basen.