Początek roku przyniósł nam sporo nowych książek, które obejmiemy patronatem medialnym. Wydawnictwo Almapress w najbliższym czasie planuje wydanie 5 książek – 4 wznowień i jednego nowego tytułu w ofercie wydawnictwa.

Pierwszym z nowych tytułów w planie wydawniczym wydawnictwa Almapress jest książka “Współczesne czołgi i pojazdy opancerzone od 1991 do dzisiaj”. W książce przedstawiono rozwój czołgów, transporterów opancerzonych, bojowych wozów piechoty i samochodów pancernych od końca zimnej wojny do dziś. Zapoznać się może w opisem bardzo wielu różnych współczesnych pojazdów opancerzonych, od mało znanych czołgów, takich jak północnokoreański Chonma-Ho i irański Zulfiqar, po rozmaite wersje MBT Leopard 2 i T-72, znajdujące się obecnie w wyposażeniu sił zbrojnych armii świata. Książka zawiera 250 barwnych ilustracji i zdjęć, z autentycznymi oznakowaniami i wiernie odtworzonym malowaniem maskującym.

Więcej informacji o książce

Kolejne cztery tytuły, to wznowienia książek, które już były w ofercie Almapress.

Na liście znajdują się takie tytuły jak:

Każdy tytuł jest ciekawy, ale na pewno najbardziej wartymi uwagi będą Współczesne czołgi i pojazdy opancerzone od 1991 do dzisiaj i Najsłynniejsze okręty liniowe i pancerniki. Pierwsza z tych książek dlatego, że jest nowa, a druga, dlatego, że jest jednym z ciekawszych tytułów jakie Almapress do tej pory wydał. W Polsce książki poświęcone okrętom wojennym, zwłaszcza liniowym i pancernikom są rzadkością.

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.