Użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych mogą zadecydować kto przejmie ich konto po śmierci. W Polsce na tego typu funkcjonalność jeszcze poczekamy.

Podjęcie decyzji o tym, kto będzie miał dostęp do naszego konta po śmierci okazało się być na tyle istotną kwestią, iż twórcy Facebooka postanowili usystematyzować ten proces. Wśród opcji jest trwałe usunięcie konta lub zezwolenie konkretnemu użytkownikowi na jego przejęcie. Opcja nosi nazwę „Legacy contact”. Przerażające?

Pojawia się tutaj kolejne pytanie, czy w naszym życiu jest ktoś, komu jesteśmy w stanie na tyle zaufać? Facebook już dawno przestał być platformą służącą tylko rozrywce. To baza informacji o użytkowniku zbierana nie tylko na podstawie rozmów i udostępnień – zaznaczają specjaliści MiP Data Recovery. Wśród zleceń informatyki śledczej, to właśnie konta na portalu były największym obszarem zainteresowań w ostatnim okresie.

Można wyobrazić sobie sytuację, w której ktoś podejmuje rozmowę ze swoimi bliskimi. Zdarzenie, jak z filmu. Zamiast przekazania wnukowi cennej materialnie, czy mentalnie rzeczy, oddawany jest dostęp do portalu społecznościowego. Podarunek cenny informacyjnie. Polska jeszcze na tego typu innowacje poczeka.

Podziel się.

O autorze

Avatar