Pewien rosyjski bloger o nicku gelio postanowił odwiedzić w nocy jeden z hangarów na lotnisku Tołmaczowo w Nowosybirsku. Przy okazji zrobił kilka niesamowitych zdjęć samolotów które znajdowały się akurat w środku.

Lotnisko powstało w 1957 roku. W kolejnych latach rozbudowywano je, a dzisiaj jest to najważniejsze lotnisko międzynarodowe na Syberii. Rocznie obsługuje ponad 4 mln pasażerów (przekładowo Lotnisko Chopina w Warszawie obsługuje około 10 mln pasażerów rocznie, a Port Lotniczy Ławica w Poznaniu około 1,6 mln pasażerów).

Na terenie lotniska znajduje się potężny hangar naprawczo-serwisowy, obsługujący tę część Rosji. Łącznie może być w nim obsługiwanych do 9 dużych samolotów pasażerskich na raz. Firma obsługująca hangar to Сибирь Техник (ros. Syberia Technik)

Normalnie hangar nie jest dostępny dla postronnych osób, ale rosyjski bloger otrzymał specjalne pozwolenie na sfotografowanie obiektu i to w nocy! Zdjęcia są wręcz niesamowite. Przekonajcie się sami.

Źródło

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.