Pamiętacie Vincenta Laforeta? Znany fotograf ma konkurenta i to z Polski! Mieszkający w Warszawie fotograf Maciej Margas wykonał serię niesamowitych zdjęć naszej stolicy z lotu ptaka, a dokładnie z pokładu śmigłowca. Efekt jest wspaniały. Aż nie chce się wierzyć, że są to zdjęcia polskiego miasta. Zresztą przekonajcie się sami!

Maciej wykonał swoje zdjęcia z pokładu śmigłowca za dnia i w nocy i to właśnie nocne zdjęcia wyglądają najlepiej. Przygotowania do sesji trwały długo i wymagały wielu poświęceń, ale efekt myślę, że jest wart tego wszystkiego. Zdjęcia wykonano aparatem Canon EOS 1D X.

Galerię z dziennego lotu nad Warszawą znajdziecie pod tym linkiem: Warszawa z Lotu Ptaka – część 1. Na stronie znajdziecie również więcej zdjęć z innych wypraw i sesji. Zachęcamy również do polubienia jego fanpagu na Facebooku.

Czekamy na więcej! Może tak następnym razem Poznań z lotu ptaka?

Jeszcze jeden filmik z lotu, tym razem w wersji 360, czyli z możliwością obracania obrazu – warto obejrzeć, aby poczuć się trochę jak na pokładzie śmigłowca.

https://www.youtube.com/watch?v=cA22_9n-zaA

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.