Zastanawialiście się kiedyś jak różnego rodzaju pistolety, karabinki czy też inne rodzaje broni ręcznej wyglądają w środku? Nie zawsze mamy okazję móc rozebrać taką broń na czynniki pierwsze. Zresztą i to nie daje tego samego efektu co odpowiednio „ubrany przekrój broni”. Ukraiński grafik Alex Lartsev postanowił w odpowiedni sposób pokazać to, czego nie widać patrząc na broń i przygotował bardzo efektowne przekroje różnych broni. Ciężko powiedzieć, czy to tylko przekrój, czy już może sztuka. Bez wątpienia, miłośnikom broni się to spodoba.
Jeśli zastanawiacie się jak to zrobił, odpowiedź jest bardzo prosta. To są modele 3D.
Pistolet SigSauer P228 używany jest przez różne formacje na całym świecie, zarówno policję, jak i siły zbrojne i oddziały specjalne. Znajduje się on również na uzbrojeniu polskiej jednostki GROM.
Colt 1911 jest jednym z najdłużej używanych, produkowanych i rozwijanych pistoletów w historii. Powstał przed I Wojną Światową. Jego twórcą był John Browning. Pistolet znajdował się na wyposażeniu różnych formacji na całym świecie. W Polsce powstał pistolet Vis wz. 35, wzorowany na konstrukcji i wyglądzie Colta 1911.
Granatnik MGL M32 powstał w RPA. Jest to granatnik rewolwerowy, z magazynkiem na 6 pocisków kaliber 40 mm. Jest to idealna broń wsparcia, znajdująca się na wyposażaniu wielu formacji wojskowych na całym świecie. Strzela pociskami z różnymi głowicami, zarówno odłamkowymi, przeciwpancernymi jak i zapalającymi i wieloma innymi.
Karabinek AK (często nazywano AK-47, mimo, iż nie jest to do końca poprawna nazwa i nie była ona nigdy oficjalnie wykorzystywana) powstał po II Wojnie Światowej. Jego twórcą był Michaił Kałasznikow. Ideą przyświecającą twórcy było stworzenie takiej broni, która dałaby żołnierzowi jak największą siłę ognia. Karabinek AK jest chyba najliczniej produkowanym karabinkiem na świecie. Jego liczne kopie powstają w różnych częściach świata. W Polsce powstała wersja kbs wz. 96 Beryl. Twórca karabinka, Michaił Kałasznikow zmarł 23 grudnia 2013 roku.
Więcej niesamowitych prac Alex-a znajdziecie na jego stronie na devianART: ABiator
Discover more from SmartAge.pl
Subscribe to get the latest posts sent to your email.