Budowa altany lub wiaty bywa problematyczna i kosztowna. Należy zgłosić to do odpowiedniego urzędu, gdyż każda konstrukcja stawiana na podwórku odpowiada przepisom budowlanym dot. obiektom do lub powyżej 35 m². Alternatywą są zatem rozwiązania tymczasowe, które można w każdej chwili złożyć – np. namioty ogrodowe.

Zastanawiasz się, jak wykorzystać namioty ogrodowe w sposób estetyczny i funkcjonalny? Zależy Ci na niezawodności i atrakcyjnej cenie produktów? Zajrzyj do HomeGarden, gdzie do dyspozycji masz wiele ciekawych opcji w zróżnicowanych kolorach, wykończeniach i rozmiarach. Sprawdź również w przygotowanym przez nas materiale informacje o zastosowaniu tego typu rozwiązań. Przekonaj się, że mają one do zaoferowania więcej, niż pozornie może Ci się wydawać.

Garaż, szopa lub schowek na drewno – funkcjonalne zastosowania namiotów

Namioty ogrodowe to idealne rozwiązanie na okres wiosenno-letni jako garaż, prowizoryczna szopa lub miejsce, w którym będziemy przechowywać drewno przed zimą. Są one zatem perfekcyjnym wyborem dla wszystkich działkowiczów, którzy w tym okresie korzystają z nieruchomości rekreacyjnych i przez jesień lub zimę nie zaglądają tam ze względu na warunki atmosferyczne.

Co zrobić poza sezonem wiosenno-letnim? Otóż namioty ogrodowe wykonane są z metalowej ramy i tekstyliów. Mogą zatem nie poradzić sobie z silnym wiatrem lub obciążeniem spowodowanym opadami śniegu, co z kolei wiąże się z prawdopodobnymi uszkodzeniami. Lepiej więc nie ryzykować i w okolicach września lub października złożyć i schować je w ciepłym oraz suchym miejscu.

Namiot Ogrodowy

Mobilna altana i miejsce dostosowane do organizacji imprez lub spotkań z bliskimi

Posiadasz działkę lub podwórko? Na pewno zależy Ci na tym, by zaaranżować przestrzeń na spotkania z przyjaciółmi i rodziną. Posiłki lub czas wolny na świeżym powietrzu są o wiele przyjemniejsze. Zawsze jednak trzeba zadbać o to, by zadaszenie chroniło nas przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, wiatrem lub nawet opadami atmosferycznymi, które potrafią z zaskoczenia zepsuć nawet najciekawsze imprezy w gronie bliskich. Namioty ogrodowe można w dowolny sposób ozdobić. Wykorzystaj to w celu personalizacji, co z pewnością pozytywnie wpłynie na odbiór takiej konstrukcji.

Budowa altany nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem – zwłaszcza gdy gości mamy stosunkowo rzadko. Warto w takich chwilach zainwestować w namiot ogrodowy, który w każdej chwili można rozłożyć i złożyć. Jest to wygodna opcja sezonowa, dzięki której nie musimy martwić się zgłoszeniami, pozwoleniami i innymi formalnościami wymaganymi od nas prawnie.

Wiesz już, jak wykorzystać namiot ogrodowy na podwórku lub działce? Jak widać, tego typu rozwiązanie ma naprawdę mnóstwo zalet i zastosowań. Warto zatem wykorzystać jego potencjał w sposób świadomy. Nie czekaj i już dziś wybierz model, który idealnie pasuje do Twojej posesji i potrzeb.

Podziel się.

O autorze

Artykuł Partnera