W historii ludzkości powstało wiele imperiów. Niektóre z nich dosłownie władały całym światem… znanym ówcześnie. Na stronie Just the Flight opublikowano bardzo ciekawą infografikę, przedstawiającą kilka największych imperiów w historii i zajmowane przez nie terytoria.

Można śmiało powiedzieć, że największym imperium w historii było Imperium Brytyjskiego, które w szczytowym momencie obejmowało swoim zasięgiem 533 mln ludzi na całym świecie i zajmowało aż 33 mln km². Nawet Rosja w XIX wieku nie obejmowała tak dużej części świata.

Na poniższej infografice zamieszczono najważniejsze imperia z zaznaczonym na mapie zajmowanym obszarem w szczytowym momencie ich rozwoju. Lista zawiera Imperium Brytyjskie, Mongolskie, Rosyjskie, Hiszpańskie, Portugalskie, Perskie, Ottomańskie, Rzymskie, Kalifat Umajjadów, Egipt i Imperium Azteckie.

Największe imperia w historii (fot. justtheflight.co.uk)

Największe imperia w historii (fot. justtheflight.co.uk)

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.