Na Filipinach pewien rybak znalazł największą na świecie perłę i trzymał ją pod łóżkiem przez 10 lat, nie zdając sobie sprawy z jej wartości. Ważący 34 kg okaz jest wart około 100 mln dolarów i niedługo trafi na aukcję.

Filipiński rybak, mieszkający na wyspie Palawan znalazł perłę 10 lat temu, ale ze względu na jej rozmiary nie do końca zdawał sobie sprawę z tego ile jest warte jego znalezisko. Trzymał więc ją pod łóżkiem, w małej drewnianej szopie w której mieszkał jako talizman.

Olbrzymia, 34-kilogramowa perła znaleziona na Filipinach

Olbrzymia, 34-kilogramowa perła znaleziona na Filipinach

Perła ma 66 cm długości, 30 cm szerokości i waży 34 kg. Szacunkowa wartość wynosi około 100 mln dolarów. Warto dodać, że poprzedni rekord należy do znalezionej również na wyspie Palawan na Filipinach perły o nazwie Pearl of Allah (znanej również jako Pearl of Lao Tze) i wadze 6,4 kg, którą sprzedano na aukcji za 35 mln dolarów.

Na początku tego roku jego dom został jednak zniszczony przez pożar i rybak musiał się przeprowadzić. Olbrzymia perła trafiła wówczas na przechowanie do miejscowych władz, które postanowiły przyjrzeć się nietypowemu przedmiotowi. Urzędnicy czekają teraz na potwierdzenie autentyczności i pochodzenia perły oraz oszacowanie jej wartości. Po dokończeniu formalności zapewne perła trafi na aukcję.

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.