„Opowieść podręcznej”, „Gra o tron”, „Wielkie kłamstewka” i „Tacy jesteśmy” – te seriale dzieliły i rządziły przez ostatnie dwanaście miesięcy, zyskując aprobatę widzów, a także krytyków. Wraz z nadejściem 2018 roku największe stacje telewizyjne zapowiedziały nie tylko powrót swoich flagowych produkcji, ale także kilka interesujących premier, na które warto zwrócić uwagę.

„Zabójstwo Versace: American Crime Story”

Druga odsłona antologii „American Crime Story”, podobnie jak pierwsza, skupia się na kulisach jednej z najbardziej wstrząsających zbrodni. Tym razem producent Ryan Murphy zajął się sprawą zabójstwa założyciela domu mody Versace – Gianniego Versace, który padł ofiarą seryjnego mordercy Andrewa Cunanana. Produkcja w Polsce zadebiutuje 18 stycznia na kanale FOX dostępnym w ofercie Telewizji Światłowodowej. W kolejnej serii ponownie pojawią się znani aktorzy. W roli Versace wystąpi Edgar Ramirez, a jego siostrę Donatellę (obecnie kierującą marką) zagra Penelope Cruz. W rolach drugoplanowych pojawią się m.in. piosenkarz Ricky Martin i Darren Criss. Sezon numer dwa będzie liczył 10 odcinków.

„Mozaika”

„Mozaika” to kolejny projekt telewizyjny, który przyciągnął znane nazwiska z Hollywood do telewizji. W oryginalnej produkcji laureata Oscara za reżyserię „Traffic” Stevena Soderbergha, która 30 stycznia zadebiutuje na antenie HBO, wystąpią Sharon Stone, Beau Bridges i Garrett Hedlund. Cały projekt jest dość tajemniczy. Wiadomo, że utrzymany jest w konwencji thrillera, a osią fabuły jest zabójstwo autorki znanych powieści dla dzieci. Serial miał wcześniej swoją premierę w aplikacji internetowej, gdzie to widzowie mogli wybrać ścieżkę fabuły. Wersja, która będzie emitowana przez HBO, to ta wybrana przez reżysera.

„Kruk. Szepty słychać po zmroku”

Canal+ zachęcony sukcesem „Belfra” szykuje w 2018 roku premierę kolejnej rodzimej produkcji. „Kruk. Szepty słychać po zmroku” pojawi się na antenie najprawdopodobniej wiosną (dokładna data premiery nie jest jeszcze znana). Serial zapowiadany jest jako mroczny kryminał, którego akacja dzieje się na Podlasiu. W roli głównego bohatera, inspektora Adama Kruka, wystąpi Michał Żurawski. Fabuła skupi się na porwaniu nastoletniego chłopca, ale nie zabraknie też wątków dotyczących przeszłości Kruka. Obok Żurawskiego w serii zagrają Marcin Bosak i Cezary Łukaszewicz. Całość wyreżyseruje Marcin Pieprzyca, twórca odpowiedzialny za takie produkcje jak „Chce się żyć” i „Jestem mordercą”.

Podziel się.